Playstation 1

Kód: 6815
3 499 Kč 3 499 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Playstation 1

  • Jedná se o použitý Playstation. 
  • Stav Playstationu: Použitý
  • Řadí se do kategorie A-B (může mít mírné opotřebení)
  • Playstation je na objednávku.
  • Doba dodání do 7 pracovních dnů.
  • Záruka 12 měsíců.
  • Obsahem balení je adaptér nabíjení a jeden herní ovladač (nemusí se jednat o originální příslušenství).

PlayStation (též nazýváno jako PS, PS1) je herní konzole paté generace od společnosti Sony Computer Entertainment. Konzole byla vydána na trh nejprve v Japonsku 3. prosince 1994 a poté i ve zbytku světa v průběhu roku 1995. Tato konzole byla jako první z dnes velmi úspěšné rodiny PlayStation, která se dnes skládá z jak standardních konzolí, tak i přenosných variant. Jako součást 5. generace herních konzolí, PlayStation soupeřil s Nintendem 64 a SEGA Saturn. V roce 2000 na trh přišla zmenšená varianta původního modelu nazývána jako PSone. Nahradil tak původní šedý model a jeho jméno bylo upraveno, aby se předešlo nechtěným záměnám s následníkem v již 6. generaci herních konzolí, PlayStation 2.

PlayStation bylo první "zábavné zařízení", kterému se podařilo překonat pomyslnou metu 100 milionů prodaných kusů a to za 9 let a 6 měsíců od jeho uvedení. Reakce na konzoli po vydání byly velmi přívětivé díky kvalitě 3D zobrazení. CEO společnosti Microsoft, Bill Gates, dával přednost této konzoli před konkurencí a jeho slova byly: "Naši herní vývojáři mají toto zařízení od Sony v oblibě."

Konzole PlayStation byla nahrazena PlayStation 2 konzolí, která byla zpětně kompatibilní s videohrami vydanými na tuto konzoli. Poslední kusy PSone byly prodány v zimě roku 2004 než došlo k oficiálnímu ukončení prodeje. Hry pro PlayStation byly prodávány do doby, než Sony ukončila jejich produkci 31. března 2006 – více jak 10 let po uvedení a méně než rok před uvedením PlayStation 3 na trh.

Doplňkové parametry

Kategorie: Herní konzole
Záruka: 1 rok
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz