Garmin Instinct Solar
Cod: 18802Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Garmin Instinct Solar
- Acesta este un ceas folosit.
- Starea ceasului:Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- NEGRU
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- În termen de 7 zile lucrătoare, la domiciliul dumneavoastră.
- Garanție de 12 luni.
Durată de viață incredibil de lungă a bateriei
Garmin Instinct este un ceas inteligent GPS care împinge limitele posibilului. Este durabil, puternic, ușor de citit în orice condiții și, datorită energiei solare, duce rezistența unui ceas inteligent la un nivel complet nou.
Proiectat la extrem
Carcasă din polimer armat cu fibre, sticlă Corning® Gorilla® întărită chimic, rezistentă la zgârieturi și o baterie care se alimentează cu energie de la soare.
Design distinctiv
Acest ceas nu va lăsa pe nimeni indiferent. Îndrăzneț, distractiv și funcțional, Garmin Instinct este ceasul inteligent spre care toată lumea își va îndrepta privirea.
Încărcare solară
Atunci când este expus la lumina soarelui, Instinct oferă o autonomie imbatabilă a bateriei, fiind ideal pentru expediții solicitante departe de civilizație.
Durabilitate militară
Instinct îndeplinește standardul militar american MIL-STD-810G pentru rezistența la temperatură, șocuri și apă (până la o adâncime de 100 de metri).
Manager de energie
Cu Instinct, ai control deplin asupra consumului de energie și a duratei de viață a bateriei ceasului tău. Poți activa/dezactiva senzorii, regla iluminarea de fundal și transmisiile wireless.
Utilizare sportivă versatilă
Ceasul este potrivit pentru o gamă largă de sporturi: alergare, ciclism, înot, schi, drumeții montane, canotaj, exerciții de fitness și multe altele.
Măsurarea ritmului cardiac la încheietura mâinii
Măsurarea ritmului cardiac la încheietura mâinii, foarte convenabilă, oferă date nu numai în timpul activității sportive, ci și în timpul zilei sau al somnului.
Pulsoximetru
Senzorul Pulse Ox2 folosește fascicule de lumină la nivelul încheieturii mâinii pentru a măsura cât de bine absoarbe corpul oxigenul, ceea ce este important atunci când vă monitorizați starea de aclimatizare sau calitatea somnului.
Funcția Scor de Stres
Funcția Scor de stres măsoară nivelul de stres al organismului și oferă informații valoroase potrivite pentru dozarea antrenamentului, odihnă și, eventual, schimbarea stilului de viață. Funcția Scor de stres este o sursă de informații pentru funcția Body Battery.
Caracteristici Body Battery™
Pe baza măsurării stresului corporal, ceasul evaluează energia corporală rămasă într-o valoare unică și clară. Te regenerezi suficient? Dormi bine? Ceasul îți va spune.
GPS, Glonass, Galileo
Accesul la mai multe sisteme de navigație prin satelit (GPS, GLONASS și Galileo) asigură o funcționare fiabilă chiar și în locuri cu vizibilitate limitată a cerului.
Barometru, busolă, altimetru
Ceasul INstinct conține o serie de senzori, inclusiv un barometru care monitorizează presiunea ambientală și schimbările meteorologice, o busolă electronică pe trei axe potrivită pentru orientare și un altimetru care oferă statistici detaliate privind altitudinea.
Navigație pe traseu
Posibilitatea de a naviga de-a lungul unui traseu planificat sau finalizat. De asemenea, puteți salva punctele pe teren, la care navigația vă poate duce înapoi în mod repetat, dacă este necesar.
Funcții inteligente
Puteți vizualiza informații despre apelurile primite, mesajele text și alte notificări pe ecranul ceasului atunci când este asociat cu telefoane compatibile (Android și iOS).
Comunicații prin satelit
Instinct poate fi conectat la un comunicator prin satelit inReach® (se vinde separat; este necesar un abonament) pentru a citi/trimite mesaje prin rețeaua Iridium sau pentru a activa un apel SOS de urgență.
Funcția calendar
Ceasul are o pagină separată cu un calendar și o afișare a evenimentelor programate pentru fiecare zi.
Parametri suplimentari
| Categorie: | ceasuri inteligente Garmin |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| Ciferník: | 45 mm |
| Hmotnost: | 53.0 g |
| Materiál tělo: | Polymer |
| Zvýšená odolnost: | 10ATM |
| Operační systém: | vlastní OS |
| Mikrofon: | NE |
| Úhlopříčka displeje: | 0,9" |
| Displej - technologie: | monochromatický |
| Typ tvrzeného skla: | Power Glass™ |
| Kompatibilita: | Android a IOS |
| Podpora sítí: | NE |
| Wi-Fi: | ANO |
| Bluetooth: | ANO |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Baterie - výdrž: | 1344 h |
