Nokia 5.1
Cod: 13796Descriere detaliată a produsului
Nokia 5.1
- Acesta este un telefon Nokia second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Produsul poate fi comandat în culorile cupru, albastru sau negru.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Design de top
Fabricat dintr-un singur bloc de aluminiu, noul Nokia 5.1 este supus unui proces de prelucrare precisă care îi asigură aspectul elegant. De la colțurile frumos rotunjite până la forma perfectă pentru a fi ținută în mână, fiecare detaliu vorbește despre calitatea superioară a măiestriei.
Ecran mai mare, rezoluție mai mare
Nokia 5.1, modelul îmbunătățit, are un ecran IPS Full HD + de 5,5" cu un raport de aspect de 18:9, ideal pentru vizionarea de videoclipuri, navigarea pe internet și jocuri. Iar rezoluția înaltă asigură o claritate mai mare a conținutului vizualizat.
Selfie-uri de grup rapid și ușor
Noul Nokia 5.1 dispune de o cameră principală de 16MP cu autofocus cu detecție de fază. Acest sistem de autofocus este mai rapid și mai fiabil și nu ratează niciun detaliu. Camera frontală de 8MP are un câmp vizual de 84,6 grade, așa că acum prietenii tăi nu vor mai trebui să se înghesuie pentru a-i încadra pe toți.
Performanță personalizată
Noul procesor octa-core de 2,0 GHz al telefonului Nokia 5.1 funcționează fără probleme, indiferent dacă trimiți mesaje, navighezi pe web, te joci sau practic orice altceva. În plus, poți alege cantitatea de RAM, spațiu de stocare și cardul MicroSD care ți se potrivesc cel mai bine.
Tot ce e mai bun de la Android™ cu cele mai recente inovații de la Google
Android One aduce software direct de la Google pe noul Nokia 5.1. O interfață simplificată este ușor de navigat și vă oferă tot ce aveți nevoie și nimic din ceea ce nu aveți nevoie. Setul de aplicații preinstalate este organizat cu grijă, inclusiv Google Foto, cu spațiu de stocare gratuit și nelimitat pentru fotografii premium. Actualizările de securitate regulate și cei doi ani de actualizări ale sistemului de operare înseamnă că noul Nokia 5 cu Android One rămâne în siguranță. De asemenea, dispune de cele mai recente inovații de la Google, cum ar fi optimizări pentru Asistentul Google.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Nokia |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| Hmotnost: | 150 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 8.0 Oreo |
| Procesor: | Mediatek MT6755 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.0 GHz |
| RAM: | 2 GB |
| Úložiště: | 16 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 128 GB |
| Displej - velikost (palec): | 5.5" |
| Displej - technologie: | IPS |
| Nabíjecí konektor: | MicroUSB |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11n |
| Bluetooth: | 4.2 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 16 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | Full HD |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 16 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 8 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 2 970 mAh |
