Nokia 6600
Cod: 16339Descriere detaliată a produsului
Nokia 6600
Culoare: Argintiu
Garanție de 24 de luni
Ambalajul original:
Telefon
Încărcător
Cablu
Căști
Instrucțiuni
Cutia originală
Telefonul este la comandă.
Livrare în termen de 17 zile lucrătoare. Cu toate acestea, depinde de furnizor, timpul de livrare este de obicei mai scurt. În cazuri rare, din păcate, livrarea poate fi prelungită.
ATENȚIE!!! Dacă achiziționați de la o companie slovacă și sunteți plătitor de TVA, vă rugăm să selectați metoda de plată pentru comanda dvs. ca plată prin transfer bancar, iar noi vom face ajustările necesare comenzii.
Factura va fi ajustată fără TVA.
Conectivitatea de toate tipurile este una dintre cele mai puternice arme ale Nokia 6600 - chiar și o privire superficială asupra specificațiilor tehnice arată clar că acesta este un dispozitiv cu un accent extraordinar pe conectivitate maximă. Pe lângă GPRS și IrDA, vom găsi Bluetooth-ul, din ce în ce mai indispensabil. Software-ul legat de conectivitate este, de asemenea, interesant - un client de e-mail integrat, securitate SSL, un client VPN (Virtual Private Network) mobil și un client XHTML avansat. Vom găsi, de asemenea, aplicația Nokia Wallet, care permite plăți online mobile și stocarea informațiilor personale.
Nokia 6600 se bazează pe a doua ediție a platformei Nokia Series 60 (prima a fost utilizată în smartphone-urile Nokia 3650 și Nokia 7650) folosind sistemul de operare Symbian 7.0s. Prin urmare, utilizatorii vor putea instala aplicații Symbian sau vor putea utiliza tehnologia Java MIDP 2.0, recent îmbunătățită. Dispozitivul va avea 6 MB de memorie partajată și ar trebui să fie inclus și un card de memorie MMC de 32 MB.
Camera digitală integrată poate funcționa în două moduri - fie ca o cameră digitală obișnuită cu zoom digital 2x, realizând fotografii cu o rezoluție de 640 x 480, fie ca o cameră. Înregistrările video pot fi realizate cu sunet și pot fi trimise prin GPRS sau HSCSD. Utilizatorii pot, de asemenea, să urmărească videoclipuri în flux continuu.
Nokia 6600 va fi primul smartphone Nokia care va oferi un ecran capabil să afișeze 65.536 de culori, comparativ cu cele 4.096 de culori actuale, ceea ce este acum standard, ei bine, într-un moment în careîncep să apară printre concurențiEra chiar timpul să existe ecrane pe 18 biți capabile să afișeze 262.144 de culori. Jucăriile vor încânta cu teme selectabile, tonuri reale și, bineînțeles, sonerii polifonice.
În final, să rezumăm specificațiile tehnice:
- GSM tribandă 900/1800/1900 MHz
- Greutate 122 g
- Dimensiuni 58 x 109 x 24 mm
- Capacitate 113 cmc
- Bateria durează până la 4 ore de convorbire sau 10 zile în standby, iar încărcarea durează 95 de minute, conform Nokia.
- Ecran LCD cu o rezoluție de 176 x 208 pixeli care afișează 65.536 de culori
- Cameră digitală integrată cu rezoluție de 640 x 480, zoom digital 2x și capacitate de înregistrare video
- Sistemul de operare Symbian 7.0s
- Browser GPRS, MMS și XHTML
- SSL și VPN (Rețea Privată Virtuală)
- Portofel Nokia
- IrDA + BT
- Java MIDP 2.0
- Polifonie
- 6 MB memorie internă partajată + card MMC de 32 MB
Parametri suplimentari
| Categorie: | Nokia |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| ? Hmotnost: | 122 g |
| SIM: | Mini-SIM |
| Operační systém: | Symbian Series 60 |
| Úložiště: | 6 MB |
| Rozšíření uložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 2,1" |
| Displej - rozlišení (pixel): | 176 × 208 px |
| Displej - Technologie: | TFT |
| Nabíjací konektor: | Pop-port |
| Audio jack: | NE |
| Podpora sítí: | GSM |
| Wi-Fi: | NE |
| Bluetooth: | ANO |
| Fotoaparát: | VGA 0,3 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | NE |
| Baterie - kapacita: | 850 mAh |
