Samsung Galaxy A42 5G
Cod: 13595Descriere detaliată a produsului
Samsung Galaxy A42 5G
- Acesta este un Samsung second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Produsul poate fi comandat în negru, alb sau albastru.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
5G pentru și mai multă distracție
Faceți cunoștință cu smartphone-ul care vă va duce experiența la nivelul următor. Pe lângă designul său fermecător și caracteristicile practice, Galaxy A42 5G este echipat cu conectivitatea viitorului - 5G. Așadar, vă puteți aștepta la transferuri de date ultra-rapide, streaming, jocuri, precum și la descărcarea și partajarea fișierelor.

Ecran mare pentru posibilități uriașe
Culori vibrante, luminozitate echilibrată, redare delicată a fiecărui detaliu. Bucură-te de ecranul Infinity-U cu diagonala de 6,6", perfect atât pentru muncă, cât și pentru distracție. Iar datorită tehnologiei avansate de imagine Super AMOLED, te poți aștepta la o imagine clară, luminoasă și precisă.

Puternic în interior, fermecător la exterior
Galaxy A42 5G este o plăcere nu doar de utilizat, ci și de privit. Suprafața lucioasă cu grafică originală îl diferențiază de toate celelalte și îi conferă o notă de lux. Designul ergonomic subțire și rama rotunjită asigură o prindere sigură și o manevrare confortabilă. Galaxy A42 5G este disponibil în mai multe opțiuni clasice de culoare care ți se potrivesc întotdeauna perfect.

O cameră profesională mereu la îndemână
Cu Galaxy A42 5G, vei fi gata să surprinzi orice moment din viața ta - zi sau noapte. Smartphone-ul este echipat cu o cameră principală de 48MP care va captura imagini de înaltă rezoluție pe tot parcursul zilei. Pentru a surprinde și mai mult din lumea ta, camera ultra-wide de 8MP te va ajuta să surprinzi mai mult din împrejurimi, în timp ce camera macro de 5MP te va aduce și mai aproape de subiectul de interes. Iar senzorul de adâncime de 5MP se va ocupa de estomparea modernă a fundalului.

Întreaga lume într-o singură lovitură
Fotografiile de grup, clădirile mari sau panoramele naturii nu reprezintă o provocare pentru obiectivul ultra-wide-angle de 8MP. Câmpul său vizual de 123° este apropiat de câmpul vizual al ochiului uman, astfel încât puteți surprinde fiecare scenă aproape așa cum o vedeți.

Prim-planuri fermecătoare
Fotografiile macro nu mai sunt doar pentru admirație. Apucă-te de camera macro de 5MP de pe smartphone-ul Galaxy A42 5G și creează-le chiar tu! Popularul efect bokeh le va oferi, de asemenea, un aspect original și profesional.

Evidențiază tot ce contează
Camera de adâncime de 5MP a telefonului Galaxy A42 5G îți permite să ajustezi profunzimea câmpului atunci când faci fotografii, precum și pentru fotografiile pe care le-ai făcut deja în galerie. Scapă de elementele care distrag atenția prin estomparea fundalului și permițând doar celor mai importante lucruri să iasă în evidență în fotografia ta.

Creează selfie-uri originale
Devino o vedetă a rețelelor sociale cu Galaxy A42 5G și camera sa frontală de 20MP, care te va ajuta să creezi selfie-uri, vloguri sau povești extraordinare, cu detalii deosebite. De asemenea, îți va oferi o calitate excelentă a imaginii în timpul apelurilor video de la serviciu sau al apelurilor cu prietenii.

Hardware de top
Galaxy A42 5G nu te va limita în niciun fel când vine vorba de muncă sau distracție. Procesorul octa-core combinat cu 8 GB de RAM asigură o funcționare extrem de rapidă, fără nicio întârziere. Memoria internă generoasă de 128 GB îți va permite să stochezi un număr mare de melodii, filme, jocuri și fotografii.
Dacă capacitatea sa nu este suficientă pentru tine, o poți extinde cu 1 TB folosind un card microSD. Jucătorii își vor găsi locul datorită funcțiilor Game Booster și Frame Booster. Game Booster monitorizează încărcarea smartphone-ului, inclusiv temperatura, și ajustează utilizarea eficientă a bateriei și a memoriei în consecință.
Acesta din urmă este responsabil pentru o grafică fluidă și subtilă, care te va transporta direct în mijlocul acțiunii. Pentru a te asigura că experiența ta de joc este cu adevărat neîntreruptă, Galaxy A42 5G găzduiește o baterie de mare capacitate de 5.000 mAh, care poate fi reîncărcată în doar câteva minute cu încărcare rapidă de 15W.

Cel mai înalt nivel de protecție a datelor
Programele malware și alte amenințări periculoase nu au nicio șansă în mediul Galaxy A42 5G. Dispozitivul este protejat de platforma de securitate Samsung Knox, care îl protejează atât la nivel hardware, cât și software din momentul pornirii.

Parametri suplimentari
| Categorie: | Samsung |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 192 |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 10 Q |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 750G |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.2 GHz |
| RAM: | 4 GB |
| Úložiště: | 128 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 1024 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.6" |
| Displej - rozlišení (pixel): | HD+ |
| Displej - technologie: | Super AMOLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | NE |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu HW |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 48 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 20 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 48 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx + 5 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 5 000 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 15 W |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
