Samsung Galaxy A71
Cod: 13690Descriere detaliată a produsului
Garanție de 24 de luni
Ambalajul original:
telefon cu ecran negru
Telefon
Încărcător
Cablu
Instrucțiuni
Cutia originală
Telefonul este la comandă.
Livrare în termen de 20 de zile lucrătoare. Cu toate acestea, depinde de furnizor, timpul de livrare este de obicei mai scurt. În cazuri rare, din păcate, livrarea poate fi prelungită.
ATENȚIE!!! Dacă achiziționați de la o companie slovacă și sunteți plătitor de TVA, vă rugăm să selectați metoda de plată pentru comanda dvs. ca plată prin transfer bancar, iar noi vom face ajustările necesare comenzii.
Factura va fi ajustată fără TVA.

Ecran mare, aproape fără ramă
Ecranul uimitor de mare de 6,7" vă oferă întotdeauna suficient spațiu pentru a viziona conținut multimedia, a juca jocuri și a lucra eficient. În plus, tehnologia Super AMOLED Plus asigură culori uimitor de vii și un contrast perfect. În ciuda ecranului mare, Galaxy A71 este extrem de ergonomic. Ecranul este ușor curbat la margini și aproape că nu există rame în jurul său, astfel încât telefonul se potrivește confortabil în palmă. Spatele vă va fermeca cu modelul său elegant și original. Suprafața sa lucioasă premium ajută, de asemenea, la ergonomie - datorită acesteia, prinderea telefonului este foarte sigură.

Echipament fotografic profesional
Samsung a echipat Galaxy A71 cu patru obiective care vor evoca fotografii de top în orice condiții. Camera principală de 64MP creează imagini clare și precise zi și noapte, iar obiectivul ultra-wide de 12MP cu un câmp vizual de 123° este responsabil pentru panorame naturale și urbane uluitoare, care vor ieși în evidență mai ales pe profil. Pentru iubitorii de detalii, există o cameră macro de 5MP, care va surprinde cu ușurință chiar și cele mai fine detalii ale unei buburuze pe un fir de iarbă, picături de rouă sau fulgi de zăpadă. Camera de adâncime de 5MP cu efect Live Focus se va ocupa de profunzimea artistică a fotografiilor tale, ceea ce va face ca subiectul fotografiei tale să iasă perfect în evidență. Iar pentru selfie-uri profesionale cu popularul blur de fundal, oferă obiectivul de 32MP cu funcția Selfie focus.

Poți încadra totul în cadru
Un lanț muntos îndepărtat, un turn înalt de castel gotic sau un grup mare de prieteni – nimic nu scapă obiectivului ultra-wide cu unghi de 123° al Galaxy A71. Unghiul său de câmp este comparabil cu cel al ochilor noștri, așa că camera mobilă poate surprinde orice vezi.

Prim-planuri fermecătoare
Fotografiile macro nu trebuie doar admirate. Apucă-te de camera macro de 5MP de pe smartphone-ul Galaxy A71 și creează-le chiar tu! Popularul efect bokeh le va oferi, de asemenea, un aspect original și profesional.

Videoclipuri fără tremur
Filmează videoclipuri ca un profesionist cu Galaxy A71. Dispozitivul este echipat cu Super Stabilizare a Imaginii, care utilizează software predictiv pentru a elimina tremurul imaginii, rezultând videoclipuri fluide și de înaltă calitate.

Fundal artistic neclar
Pune subiectul fotografiei tale în prim-plan. Cu camera practică de adâncime de 5MP, poți ajusta gradul de neclaritate în timpul și după realizarea fotografiei. Elementele care distrag atenția din fundal nu te vor mai opri.

Hardware de top
Galaxy A71 nu te va limita în niciun fel în timpul lucrului sau al divertismentului. Procesorul octa-core combinat cu 6 GB de RAM asigură o funcționare extrem de rapidă, fără bruiaje. Memoria internă generoasă de 128 GB va avea grijă de stocarea unui număr mare de melodii, filme, jocuri și fotografii. Dacă capacitatea sa nu este suficientă pentru tine, o poți extinde cu încă 512 GB folosind un card microSD. Jucătorii își vor găsi locul datorită funcțiilor Game Booster și Frame Booster. Game Booster monitorizează încărcarea smartphone-ului, inclusiv temperatura, și ajustează utilizarea eficientă a bateriei și a memoriei în consecință. Aceasta din urmă este responsabilă pentru o grafică fluidă și fluidă, care te va transporta direct în centrul acțiunii. Pentru a te asigura că plăcerea ta în jocuri este cu adevărat neîntreruptă, Galaxy A71 găzduiește o baterie de mare capacitate de 4.500 mAh, pe care o poți reîncărca și în câteva minute folosind o încărcare super-rapidă de 25W.

Securitate de nivel superior
O lume de divertisment nelimitat se deschide cu o singură atingere – trebuie doar să așezi degetul pe ea. Samsung a integrat un senzor de amprentă direct în ecranul Galaxy A71. Un alt nivel de protecție este platforma de securitate Samsung Knox, care îți protejează telefonul atât la nivel hardware, cât și software. Utilizatorii neinvitați, programele malware și alte amenințări nu au nicio șansă datorită securității avansate.

Parametri suplimentari
| Categorie: | Samsung |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| ? Hmotnost: | 179 |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 10 Q |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 730 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.2 GHz |
| AnTuTu benchmark: | 264800 |
| RAM: | 6 GB |
| Úložiště: | 128 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 512 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.7" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Displej - technologie: | Super AMOLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | NE |
| Otisk Prstu: | V displeji |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 64 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Quad 64 Mpx + 12 Mpx + 5 Mpx + 5Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 32 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 500 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 25 W |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
