Sony Xperia 1
Cod: 13776Descriere detaliată a produsului
Sony Xperia 1
- Acesta este un telefon SONY second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Produsul poate fi comandat în negru, alb sau albastru.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Xperia 1
Construit cu tehnologie avansată provenită de la monitoare, camere și echipamente audio profesionale de la Sony, noul Xperia 1 oferă tot ce pot oferi smartphone-urile, fiind dotat cu primul ecran OLED CinemaWide™ 4K HDR din lume, cu un raport de aspect de 21:9 și o cameră cu trei obiective de calitate profesională.
Primul smartphone din lume cu ecran OLED 4K
Construit cu tehnologie avansată provenită de la monitoare, camere și echipamente audio profesionale de la Sony, noul Xperia 1 oferă tot ce pot oferi smartphone-urile, fiind dotat cu primul ecran OLED CinemaWide™ 4K HDR din lume, cu un raport de aspect de 21:9 și o cameră cu trei obiective de calitate profesională.
Mod Creator „basat pe tehnologia CineAlta”
Modul Creator este inspirat de tehnologia profesională de reproducere a culorilor Master Monitor de la Sony, utilizată în studiourile de la Hollywood, și aduce acum o fidelitate de neegalat a culorilor și a imaginii în palma mâinii tale, exact așa cum au intenționat creatorii.
Cufundă-te în sunetul cinematografic cu Dolby Atmos®
Acum te poți bucura de sunetul Dolby Atmos pe telefonul tău. Acesta creează o experiență audio captivantă, cu sunet multidimensional care curge deasupra și în jurul tău – datorită unei colaborări cu experții de la Sony Pictures Entertainment.
Cu trei obiective poți fi și mai creativ
Datorită celor trei obiective, fiecare fotografie va avea o calitate profesională a imaginii în orice situație și în orice condiții de iluminare: un obiectiv cu unghi larg de 16 mm pentru peisaje și grupuri, un obiectiv versatil de 26 mm și un teleobiectiv de 52 mm pentru zoom dublu.
Procesorul de imagine BIONZ X™ pentru dispozitive mobile utilizează tehnologia camerelor Sony Alpha
Prima tehnologie Eye AF din lume pentru smartphone și tehnologie de urmărire a subiectului care poate gestiona până la 10 fps, inclusiv reducerea zgomotului AF/AE RAW pentru fotografii clare în lumină slabă și focalizare precisă pentru portrete uimitoare
Transformă viața de zi cu zi într-o experiență cinematografică
Înregistrați filme cu aceiași parametri și culori ca profesioniștii, datorită funcțiilor dezvoltate în colaborare cu experții în camere de film Sony.
Du-ți jocurile pe smartphone la nivelul următor
Îți poți găsi cu ușurință toate jocurile într-un singur loc, iar aplicația Game Booster se va asigura că nu pierzi puncte valoroase din cauza notificărilor neașteptate în timp ce joci. Vei găsi, de asemenea, sfaturi online pentru jocul tău, posibilitatea de a înregistra și filma jocul împreună.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Sony |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 180 |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 9.0 Pie |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.8 GHz |
| AnTuTu benchmark: | 427500 |
| RAM: | 6 GB |
| Úložiště: | 128 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 1024 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.5" |
| Displej - technologie: | OLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | IP68 |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu HW |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 12 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Optický Zoom: | 2x |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 12 Mpx + 12 Mpx + 12 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 8 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 3 330 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 18 W |
| Bezdrátové nabíjení: | ANO |
