Sony Xperia 10
Cod: 13782Descriere detaliată a produsului
Garanție de 24 de luni
Ambalajul original:
Telefon
Încărcător
Cablu
Instrucțiuni
Cutia originală
Telefonul este la comandă.
Livrare în termen de 20 de zile lucrătoare. Cu toate acestea, depinde de furnizor, timpul de livrare este de obicei mai scurt. În cazuri rare, din păcate, livrarea poate fi prelungită.
Vă rugăm să specificați culoarea în note.
ATENȚIE!!! Dacă achiziționați de la o companie slovacă și sunteți plătitor de TVA, vă rugăm să selectați metoda de plată pentru comanda dvs. ca plată prin transfer bancar, iar noi vom face ajustările necesare comenzii.
Factura va fi ajustată fără TVA.
Sony Xperia 10
O nouă dimensiune a experiențelor
Vă prezentăm Xperia 10 cu ecran lat 21:9. Acesta facilitează multitasking-ul și vizionarea de filme în același format ca la cinema. Filmați, faceți fotografii și vizionați videoclipuri și imagini în format 21:9, într-un design conceput pentru palma dumneavoastră.
Ecran lat 21:9 pentru multitasking
Raportul de aspect 21:9 oferă o formă a ecranului mai utilizabilă și este excelent pentru rularea a două aplicații simultan sau pentru vizionarea de filme pe ecran lat, deoarece puteți vedea mai mult din ele. Cu senzorul lateral și lansatorul de aplicații, puteți comuta cu ușurință la ecranul divizat.
Ai mai multe de văzut pe un ecran mai lung
Ecranul elegant de 6" cu un raport de aspect de 21:9 afișează mai mult conținut. Răsfoiți aplicațiile preferate fără a fi nevoie să derulați frecvent ecranul și bucurați-vă de rezoluție Full HD+ detaliată.
Vizionare confortabilă a filmelor cu raport de aspect 21:9
Cufundă-te mai adânc în fiecare scenă pe ecranul lat 21:9 al Xperia 10. Este același format în care sunt filmate toate filmele tale preferate. Ecranul lat, fără margini, îți permite să vizionezi filme pe smartphone așa cum au intenționat creatorii.
Înregistrare video 21:9
Înregistrați-vă videoclipurile în același format ca și cineaștii de la Hollywood – 21:9. Și bucurați-vă de ele pe ecranul lat 21:9 al Xperia 10.
Dezlănțuie-ți artistul interior cu o cameră duală
Cu o cameră duală cu rezoluție de 13 și 5 MP, poți captura imagini uimitoare și poți profita de efectul Bokeh creativ.
Se potrivește perfect în mână.
Smartphone-ul Xperia 10 este conceput să se potrivească perfect în mână. Ecranul lat 21:9 este completat de un corp subțire și elegant, ușor de utilizat.
Frumusețea este completată de durabilitate, sub forma sticlei Corning® Gorilla® Glass 5.
Xperia 10 este dotat cu sticlă Corning® Gorilla® Glass 5, extrem de durabilă și rezistentă la uzură, iar finisajul său metalic elegant creează o combinație perfectă.
Sunet nou pentru smartphone cu tehnologie audio Hi-Res
Cu Hi-Res Audio și DSEE HX, toate melodiile tale vor suna la fel de fidel ca înregistrările originale. Streaming-ul LDAC asigură un sunet impecabil pentru ascultare wireless.
Auziți fiecare notă clar și tare
Tehnologia Smart Amplifier oferă un sunet mai bogat și mai puternic, cu bas îmbunătățit, astfel încât să vă puteți bucura pe deplin de muzica preferată oriunde v-ați afla.
Baterie cu durată mai lungă de viață
Cu o capacitate mare de 2870 mAh, îți oferă energie pe care te poți baza. În plus, modul Smart STAMINA prezice cât va dura bateria și ajustează consumul de energie, astfel încât să nu rămâi fără energie prea curând.
Prelungește durata de viață a bateriei
Tehnologia noastră de încărcare menține bateria în stare optimă pentru mai mult timp. Protecția bateriei previne supraîncărcarea telefonului, iar Xperia Adaptive Charging monitorizează telefonul în timp ce se încarcă pentru a se asigura că bateria nu este suprasolicitată.
Faceți mai multe cu un procesor puternic
De la navigarea pe web și jocuri până la multitasking rapid, platforma mobilă Qualcomm® Snapdragon™6303 gestionează cu ușurință toate aplicațiile, filmele și jocurile tale.
Extinde-ți memoria
Extindeți spațiul de stocare al telefonului cu un card microSD™ de până la 512 GB.
Nu mai pierde niciodată un apel important cu dual SIM
Cu două sloturi pentru cartelă SIM, îți poți gestiona confortabil atât viața personală, cât și cea profesională cu un singur telefon.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Sony |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| ? Hmotnost: | 162 |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android 4.1 |
| Verze operačního systému: | Google Android 9.0 Pie |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 630 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.2 GHz |
| AnTuTu benchmark: | 78 546 |
| RAM: | 3 GB |
| Úložiště: | 64 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 512 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.0" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Displej - technologie: | IPS LCD |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | NE |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu HW |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 13 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Dual 13 Mpx + 5 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 8 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 2 870 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 18 W |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
