Sony Xperia 5
Cod: 13695Descriere detaliată a produsului
Sony Xperia 5
- Acesta este un telefon Sony second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Produsul poate fi comandat în negru, alb sau albastru.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Tehnologie sofisticată cu un design elegant și compact
Xperia 5 se mândrește cu un design elegant și compact, oferind în același timp ce e mai bun din Xperia 1, păstrând ecranul CinemaWide 21:9. Rama metalică elegantă este protejată de sticlă Corning® Gorilla® Glass 6 durabilă pe față și pe spate. Xperia 5 este rezistent la apă și praf conform standardelor IP65/IP68, fiind astfel protejat de intemperii. Ecranul CinemaWide 21:9 oferă un spațiu de ecran mai mare, perfect pentru utilizarea a două aplicații una lângă alta. Lansați rapid două aplicații simultan în modul ecran divizat cu Side Sense, care acționează ca un lansator de aplicații 21:9 în ferestre multiple sau folosiți-vă vocea pentru a face acest lucru.
Trei camere, trei obiective, posibilități nelimitate
Xperia 5 este alimentat de procesorul BIONZ X™ pentru mobil și dispune de o cameră avansată cu trei obiective, senzor de 12MP și stabilizare optică a imaginii SteadyShot™. Cu un obiectiv ultra-wide de 16 mm, un obiectiv versatil de 26 mm și un obiectiv pentru portret de 52 mm (echivalent 35 mm), veți fi pregătiți pentru orice situație. Diafragma luminoasă a obiectivului F1.6 și senzorul de imagine mare, de 1,4 µm, vă permit să surprindeți imagini uimitoare chiar și în lumină slabă. Combinată cu tehnologia de reducere a zgomotului RAW, Xperia 5 produce imagini frumos clare chiar și în lumină slabă. O noutate la Xperia 5 sunt „Sfaturile fotografice”, alerte care vă ajută să evitați problemele atunci când faceți fotografii, cum ar fi atunci când degetul blochează obiectivul camerei sau cineva închide ochii în timp ce face o fotografie. Aceste alerte asigură că fotografiile dvs. sunt întotdeauna perfecte.
Experimentați o imersiune excepțională în conținut cu un ecran CinemaWide 21:9 și sunet Dolby Atmos
Xperia 5 are un raport de aspect de 21:9 într-o carcasă mai mică pentru a surprinde imaginile așa cum au intenționat cineaștii. Ecranul OLED CinemaWide Full HD+ de 6,1 inci, cu un raport de aspect de 21:9, este alimentat de tehnologiile premiate BRAVIA® TV. Procesorul X1™ pentru mobil oferă remasterizare HDR (High Dynamic Range) pentru un contrast mai mare, culori și luminozitate perfecte.
Bucură-te de distracție toată ziua
Xperia 5 este dotat cu noua tehnologie „Smart connectivity” care vă asigură că aveți întotdeauna cea mai optimă conexiune la rețea. Acesta folosește un instrument special Sony (Neural Network Libraries) pentru a analiza semnalul Wi-Fi și a prezice potențiale probleme de conexiune. Tehnologia Smart connectivity trece automat la LTE atunci când prezice orice problemă cu conexiunea Wi-Fi. Acest lucru vă asigură că aveți întotdeauna conexiunea optimă.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Sony |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 164 |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 9.0 Pie |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.8 GHz |
| AnTuTu benchmark: | 432100 |
| RAM: | 6 GB |
| Úložiště: | 128 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 1024 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.1" |
| Displej - technologie: | OLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | IP68 |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu HW |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 12 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Optický Zoom: | 2x |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Triple 12 Mpx + 12 Mpx + 12 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 8 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 3140 |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 18 W |
| Bezdrátové nabíjení: | ANO |
