Sony Xperia Z3+
Cod: 16416Descriere detaliată a produsului
Sony Xperia Z3+
Culoare: Alb
Garanție de 24 de luni
Telefonul este la comandă.
Livrat în magazin în 5 zile lucrătoare și la domiciliu în 7 zile.
ATENȚIE!!! Dacă achiziționați de la o companie slovacă și sunteți plătitor de TVA, vă rugăm să selectați metoda de plată pentru comanda dvs. ca plată prin transfer bancar, iar noi vom face ajustările necesare comenzii.
Factura va fi ajustată fără TVA.
Design atemporal cu o construcție mai subțire și mai ușoară, care este în același timp impermeabilă
Un pic mai frumos și din nou perfect. Noul Sony Xperia Z3+ urmează exemplul predecesorilor săi și vine cu un design superb, care constă dintr-o ramă solidă din aluminiu cu colțuri rotunjite care țin mult mai bine în mână, panouri din sticlă securizată durabilă și un buton de pornire metalic emblematic. Telefonul are o construcție nouă, mai subțire, de doar 6,9 mm, iar greutatea a fost, de asemenea, redusă la 144 g, ceea ce reprezintă o valoare incredibilă pentru un telefon cu acest design.
Impermeabil, rezistent la prafÎncă o dată, Sony a echipat telefonul cu un impresionant rating IP65/68, care garantează rezistența telefonului atât la apă, cât și la particulele mici de praf. Există, de asemenea, un nou conector de încărcare microUSB fără capac, astfel încât să puteți scoate telefonul în apă fără să vă faceți griji dacă totul este închis. Telefonul poate suporta o scufundare de până la 1,5 metri timp de 30 de minute.
Ecranul premium pe care l-ați așteptatEcranul IPS de 5,2" rămâne prezent, la fel ca și rezoluția Full HD, dar ecranul este acum mai luminos și, datorită combinației de contrast mai bun, telefonul este și mai ușor de citit chiar și în lumina directă a soarelui. De asemenea, oferă unghiuri de vizualizare mai bune, indiferent de unde îl privești. În plus, tehnologiile X-Reality și TRILUMINOS oferă ecranului o reproducere optimizată, dar vie a culorilor, care îți va da fiori.
Cu un dragon în inima meaCel mai recent procesor Qualcomm Snapdragon 810 de la producătorul lider mondial vine cu o arhitectură pe 64 de biți, opt nuclee puternice care permit o performanță cu până la 50% mai mare decât generația anterioară și, datorită tehnologiei mai eficiente din punct de vedere energetic, este mai prietenos cu bateria. Cei 3 GB de memorie RAM LPDDR4 sunt, de asemenea, peste standard, fiind de multe ori mai rapidi decât memoriile anterioare.
Ascultare clară ca cristalulCu tehnologia audio Hi-Res, vă puteți bucura de muzică într-un spectru de frecvență mai larg și cu detalii incredibile. Noutatea este tehnologia LDAC, care permite ascultarea la calitate înaltă prin intermediul tehnologiei Bluetooth. De asemenea, utilă este tehnologia DSEE HX, care poate supraeșantiona fișierele de calitate inferioară și le poate aduce mai aproape de calitatea de înaltă rezoluție.
Însoțitor timp de două zileProcesorul extrem de eficient și consumul redus de ecran au făcut posibilă crearea unui telefon care poate suporta 2 zile de utilizare. De asemenea, puteți extinde autonomia prin moduri îmbunătățite de economisire a energiei, care limitează funcționarea la ceea ce aveți cu adevărat nevoie.
Camere mobile de topPe ambele părți, vârfurile categoriilor lor se remarcă cu mândrie. Senzorul posterior de 20,7 MPx cu Exmor RS, obiectiv G cu unghi larg de 25 mm, diafragmă F2.0 sau sensibilitate ISO 12.800, poate realiza fotografii de top chiar și în condiții de lumină slabă. De asemenea, puteți înregistra confortabil videoclipuri de până la 4K cu o rezoluție de 3840 x 2160 px. Noua cameră frontală de 5 MPx are același obiectiv cu unghi larg de 25 mm ca și cea din spate și, cu Super-Auto pentru recunoașterea automată a scenelor sau SteadyShot cu mod activ inteligent, realizează cele mai frumoase selfie-uri pe care Sony le-a putut realiza vreodată cu telefoanele.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Sony |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| ? Hmotnost: | 144 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Android 5 |
| Procesor: | Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 |
| Zvýšená odolnost: | IP68 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2 GHz |
| RAM: | 3 GB |
| Úložiště: | 32 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 5.1" |
| Displej - rozlišení (pixel): | 1920 x 1080 |
| Displej - technologie: | IPS |
| Nabíjecí konektor: | MicroUSB |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 4.2 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 20.7 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 20.7 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 5.1 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 2 930 mAh |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
