Xiaomi 12 Lite 6/128 GB
Cod: 14297Descriere detaliată a produsului
Xiaomi 12 Lite 6/128 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Design elegant și rafinat pentru un stil de viață modern
Cu o greutate de 173 g și o grosime de 7,29 mm, Xiaomi 12 Lite prezintă un design ușor și ultra-subțire, cu o ramă elegantă, cu margini plate, pentru a vă condimenta stilul de viață modern. Designul rafinat al dispozitivului prezintă o paletă de culori la modă și iese în evidență în trei culori uimitoare - Verde Deschis, Roz Deschis și Negru, care ne atrag pe fiecare dintre noi să ne exprimăm unicitatea. Capacul din spate prezintă un gradient de culoare mată unificat, care se extinde spre ramă pentru un aspect premium. Pentru o senzație și mai luxoasă, trei inele metalice sunt plasate elegant pe camerele din spate, creând un design unic și elegant al modulului camerei.

Experiență captivantă în utilizarea de zi cu zi
Xiaomi 12 Lite vine cu un ecran AMOLED de 6,55” și este echipat cu HDR10+ și Dolby Vision, oferind o experiență de primă clasă. Ecranul TrueColor, capabil să afișeze 68 de miliarde de culori, oferă culori bogate și precise atunci când răsfoiți albumele foto sau cataloagele de modă preferate. De asemenea, dispune de o rată de reîmprospătare a ecranului de până la 120Hz și o rată de eșantionare tactilă de 240Hz pentru o experiență mai fluidă. Cu protecție pentru ochi pe tot parcursul zilei, inclusiv Sunlight Mode 3.0, Reading Mode 3.0 și True Display, oferă o experiență confortabilă și minimizează oboseala ochilor. Xiaomi 12 Lite dispune de difuzoare stereo duale și tehnologie de sunet surround Dolby Atmos® pentru o experiență audio captivantă.

Cameră de studio pentru realizarea unei fotografii de copertă
Xiaomi 12 Lite se mândrește cu o configurație triplă a camerei. Dispune de o cameră principală de 108MP, o cameră ultra-wide de 8MP și o cameră macro de 2MP pentru a captura imagini de înaltă rezoluție cu detalii impecabile din orice unghi. Combinată cu focalizarea cu urmărire a ochilor și captura activată de mișcare, camera deschide un nou domeniu de posibilități pentru realizarea de fotografii de calitate superioară.

Cameră frontală de 32MP
Camera frontală de 32MP este echipată cu un senzor GD2 și autofocus, permițând selfie-uri clare și de înaltă calitate. Modul Selfie Portrait cu Auto HDR, bazat pe un algoritm dezvoltat de Xiaomi care folosește estimarea adâncimii și estomparea portretului pentru a simula un efect bokeh real, poate oferi rezultate măgulitoare pentru selfie-uri la modă. Camera frontală este completată de Xiaomi Selfie Glow — două LED-uri moi care surprind frumusețea naturală în detalii excepționale în orice mediu.

Xiaomi 12 Lite și multe altele
În plus, Xiaomi 12 Lite este dotat cu o gamă impresionantă de funcții de imagistică pentru a îmbogăți postările și videoclipurile de pe rețelele sociale, inclusiv Magic cutout - un editor profesionist care identifică și schițează automat persoane, pisici și câini pentru editarea imaginilor, modul Vlog cu 19 șabloane pentru crearea instantanee de vloguri în diverse stiluri și alte funcții uimitoare, cum ar fi cinematograful cu inteligență artificială cu un singur clic și o gamă de filtre cinematice ușor de utilizat.

Performanță 5G de top cu încărcare turbo de 67W
Xiaomi 12 Lite este lider în materie de performanțe 5G de top, alimentate de chipsetul Snapdragon 778G, în timp ce sistemul său de răcire multi-strat asigură o disipare eficientă a căldurii și o experiență generală fluidă. Bateria sa de 4.300 mAh poate face față cu ușurință unei zile întregi de utilizare continuă, în timp ce încărcarea turbo de 67 W încarcă până la 50% din baterie în doar 13 minute. Pentru sănătatea pe termen lung a bateriei telefonului, algoritmul inteligent de încărcare Xiaomi, Xiaomi AdaptiveCharge, învață rutina de încărcare nocturnă pentru a optimiza încărcarea pe tot parcursul nopții.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi 12 |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 173 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 12 |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 778G 5G |
| AnTuTu benchmark: | 521 139 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.4 GHz |
| RAM: | 6 GB |
| Úložiště: | 128 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.6" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Obnovovací frekvence displeje: | 120 Hz |
| Jemnost displeje: | 402 ppi |
| Displej - technologie: | AMOLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | NE |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11ac/6 |
| Bluetooth: | 5.2 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu v displeji |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 108 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Optická stabilizace obrazu: | NE |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 108 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 32 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 300 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 67 W |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
