Xiaomi 12 Pro 8/256GB
Cod: 14310Descriere detaliată a produsului
Xiaomi 12 Pro 8/256GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Estetică emblematică cu o formă concepută pentru confort maxim
Xiaomi 12 Pro, cu un design emblematic complet nou, adoptă o ramă centrală elegantă, cu curbe 3D sofisticate care învăluie dispozitivul din față în spate și din colț în colț, creând o eleganță remarcabilă, asigurând în același timp o fixare perfectă și confortabilă în palma mâinii. Xiaomi 12 Pro este disponibil și în trei opțiuni de culoare: gri, violet și albastru.

O experiență senzorială captivantă, completă
Xiaomi 12 Pro este, fără îndoială, favoritul pentru titlul de ecran de top, primind o evaluare excelentă de A+ de la DisplayMate. Cu un ecran AMOLED WQHD+ de 6,73 inci cu o rezoluție de 3200×1440, culori pe 10 biți și suport pentru tehnologia Dynamic 120Hz LTPO și Micro Lens, Xiaomi 12 Pro atinge un echilibru delicat între culori strălucitoare și eficiență energetică în categoria sa. Funcția AdaptiveSync Pro permite Xiaomi 12 Pro să ajusteze automat afișajul LTPO de la 1Hz la 120Hz, în funcție de conținut, pentru o derulare extrem de fluidă. Acreditat cu certificarea SGS Eye Care Display, Xiaomi 12 Pro are grijă și de ochii utilizatorilor în permanență. Experiența vizuală captivantă este completată și de o experiență audio excelentă, care acoperă o gamă uimitoare de sunete și oferă o claritate îmbunătățită a sunetului. Xiaomi 12 Pro se mândrește cu patru difuzoare cu SOUND BY Harman Kardon și suport Dolby Atmos.

Surprindeți imagini cu adevărat cinematografice cu o cameră triplă profesională de 50MP
Xiaomi 12 Pro este echipat cu o configurație triplă de ultimă generație, inclusiv o cameră principală de 50MP cu un senzor Sony IMX707 ultra-mare, o cameră ultra-wide de 50MP și un teleobiectiv de 50MP. Folosind tehnologia de combinare a pixelilor 4-în-1 de 2.44um, capacitatea camerei principale de captare a luminii a fost îmbunătățită cu până la 120% față de generația anterioară Xiaomi 11. Pentru a completa hardware-ul impresionant, dispozitivul este echipat și cu algoritmul avansat de inteligență artificială Xiaomi, care aduce capabilități cinematografice cu efecte speciale profesionale și opțiuni creative într-o gamă largă de situații, inclusiv Xiaomi ProFocus, Oneclick AI Cinema etc. În plus, modul Ultra Night Video este excelent la filmarea videoclipurilor în condiții de lumină slabă, iar diverse moduri portret permit utilizatorilor să capteze imagini de calitate studio.

Performanță de ultimă generație cu Snapdragon 8 Gen 1
Echipat cu cea mai avansată platformă mobilă de la Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1, dispozitivul stabilește standardele pentru procesarea de generație următoare cu o tehnologie de procesare de ultimă generație de 4nm. Cu o creștere cu 30% a capacităților GPU în ceea ce privește randarea grafică și o eficiență energetică de 25%, Xiaomi 12 Pro este capabil să ofere niveluri fără precedent de performanță și eficiență energetică față de predecesorul său. În plus, Xiaomi 12 Pro dispune de UFS 3.1 pentru viteze de încărcare și transfer de date de nivel superior, precum și de memorie RAM LPDDR5 cu o viteză a memoriei de până la 6.400 Mbps. Pentru a asigura o performanță stabilă și fluidă, Xiaomi 12 Pro dispune de un sistem de răcire cu un VC extra-mare de 2.900 mm2 și trei foi mari de disipare a căldurii din grafit, îmbunătățind și mai mult performanța de răcire pentru o stabilitate mai bună.

Tehnologie Xiaomi HyperCharge rapidă și inteligentă de 120W
Xiaomi 12 Pro este echipat cu tehnologia Xiaomi HyperCharge de 120W. Cu încărcarea inteligentă nocturnă, aceasta învață rutina zilnică de încărcare a utilizatorului pentru a optimiza starea pe termen lung a bateriei telefonului. Xiaomi 12 Pro se mândrește, de asemenea, cu prima baterie cu o singură celulă de 120W din industrie. Comparativ cu o baterie cu două celule cu aceeași capacitate mare de 4.600mAh, Xiaomi 12 Pro este surprinzător de capabil să reducă grosimea și densitatea bateriei. În plus, circuitul integrat de încărcare Surge P1, caracteristic Xiaomi, crește capacitatea și performanța bateriei, crescând astfel eficiența generală a încărcării.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi 12 |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 250 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 12 |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 |
| AnTuTu benchmark: | 912 548 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 3.0 GHz |
| RAM: | 8 GB |
| Úložiště: | 256 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.7" |
| Displej - rozlišení: | WQHD+ |
| Jemnost displeje: | 521 ppi |
| Displej - technologie: | AMOLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | NE |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11ac/6 |
| Bluetooth: | 5.2 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu v displeji |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 50 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Fotoaparát - speciální vlastnosti: | Xiaomi ProFocus |
| Hlavní fotoaparát - video: | 8K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 50 Mpx + 50 Mpx + 50 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 32 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 600 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 120 W |
| Bezdrátové nabíjení: | ANO |
