Xiaomi 12T Pro 12/256GB
Cod: 14314Descriere detaliată a produsului
Xiaomi 12T Pro 12/256GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Ecran uimitor întâlnește un design uimitor
Bucură-te de o experiență vizuală excepțională cu ecranul CrystalRes AMOLED de 6,67" al Xiaomi 12T Pro, cu rezoluție 1220p și peste 68 de miliarde de culori, perfect conceput pentru a echilibra claritatea, detaliile culorilor și eficiența energetică. Ecranul superb este dotat cu funcții adaptive inteligente, inclusiv AdaptiveSync 120Hz pentru ajustarea ratei de reîmprospătare și Adaptive Reading Mode pentru a reduce cantitatea de lumină albastră emisă pentru confortul ochilor în timpul utilizării pe termen lung. Culori vii și un contrast mai mare sunt, de asemenea, asigurate prin True Display și Adaptive HDR.

Sistem de imagistică de 200MP
Camera este cu siguranță unul dintre punctele forte ale unui smartphone Xiaomi, fiind echipată cu un senzor mega de rezoluție ultra-înaltă de 200MP, OIS și obiectiv 8P. Și pentru a obține o claritate extraordinară în fiecare scenă, este echipată cu cele mai inovatoare funcții ale camerei noastre cu inteligență artificială.

Dezvăluie-ți mega-viziunea
Camera revoluționară de 200MP îți permite să surprinzi fiecare moment cu cea mai înaltă rezoluție de până acum de la Xiaomi. Activează modul de 200MP pe Xiaomi 12T Pro și vei putea găsi mega-ul în fiecare zi. Momente instantanee se vor desfășura în fața ta la o rezoluție mega.

Xiaomi ProCut de 200 Mpx. Instantanee din perspective diferite
Datorită mega-rezoluției sale, Xiaomi ProCut de 200Mpx poate decupa și edita fotografia originală de 200Mpx în până la cinci capodopere diferite, fiecare cu compoziția ideală, dar fără a compromite detaliile.

Măriți senzorul. Portrete în detaliu.
Surprindeți frumusețea portretelor dvs. cu detalii și mai bune. Apropiați-vă și vedeți fiecare detaliu de aproape.

Xiaomi ProFocus. Momente în mișcare
Echipat atât cu tehnologia Xiaomi AI tracking, cât și cu un senzor de imagine puternic, Xiaomi ProFocus te ajută să capturezi și să înregistrezi obiecte în mișcare pe loc. Mișcă-te, focalizează.

Ultra burst. Până la 30 de fotografii pe secundă
Uneori ai la dispoziție doar o secundă pentru a surprinde momentul perfect, așa că asigură-te că îl surprinzi clar și precis. Nu uita să apeși butonul declanșator pentru a activa Ultra burst, care face până la 30 de fotografii pe secundă, ca să nu ratezi nimic.

Xiaomi Mega Nights. O soluție completă pentru fotografii în lumină slabă
Cu îmbunătățiri inovatoare, Xiaomi 12T Pro oferă acum o soluție completă pentru performanță în lumină slabă - de la hardware optic la algoritmi de vedere nocturnă de ultimă generație.

Surprinde momente în întuneric. Păstrează-le luminoase.
Capturează-ți momentele oriunde, de la o drumeție solo prin deșert sub stele până la un sărut pe frunte înainte de culcare, după ce se sting luminile. Fiecare mișcare este surprinsă în detalii vii, dar cu mult mai puțin zgomot sau supraexpunere. Pentru a îmbunătăți scenele în cele mai extreme condiții de lumină slabă, activează Ultra Night Video.

Mega putere și mega baterie pentru a prelungi momentele tale preferate
Toate momentele tale sunt alimentate de procesorul de top Snapdragon 8+ Gen 1 de la Qualcomm, care dispune de procesul avansat de fabricație de 4nm de la TSMC, ce crește semnificativ performanța și reduce consumul de energie atât al procesorului, cât și al plăcii grafice. Xiaomi 12T Pro este echipat cu un sistem termic cu o cameră de vapori cu 65% mai mare și o acoperire termică cu 125% mai mare decât Xiaomi 11T Pro, oferind o experiență de utilizare fluidă și o eficiență energetică excelentă, fără supraîncălzire. Pe lângă chipsetul eficient energetic, există o combinație incredibilă de baterie și încărcare. Xiaomi 12T Pro oferă cea mai bună autonomie a bateriei dintre telefoanele Xiaomi. Cu o baterie mare de 5.000 mAh și HyperCharge de 120 W, utilizatorii se pot bucura de până la 13,5 ore de funcționare a ecranului și se pot încărca până la 100% în doar 19 minute.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi 12 |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 205 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 12 |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 |
| AnTuTu benchmark: | 1 071 687 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 3.2 GHz |
| RAM: | 12 GB |
| Úložiště: | 256 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.7" |
| Displej - rozlišení: | 2712 x 1220 px |
| Obnovovací frekvence displeje: | 120 Hz |
| Jemnost displeje: | 446 ppi |
| Displej - technologie: | AMOLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | NE |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11a/b/g/n/ac/6e |
| Bluetooth: | 5.2 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | IP53 |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu v displeji |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 200 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Fotoaparát - speciální vlastnosti: | PDAF, OIS, 2x in-senzor zoom |
| Hlavní fotoaparát - video: | 8K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 200 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 20 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 5 000 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 120 W |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
