Xiaomi 13 8/256GB
Cod: 14313Descriere detaliată a produsului
Xiaomi 13 8/256 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Design elegant și afișaj frumos
Xiaomi 13 dispune de un ecran AMOLED plat de 6,36" cu o rezoluție de 2400 x 1080, la 120Hz, care utilizează noul material E6 pentru imagini mai luminoase și culori mai precise, cu un consum redus de energie. Cu un HBM de 1.200 niți și o luminozitate maximă de până la 1.900 niți, precum și suport pentru HDR 10, HDR10+, Dolby Vision și HLG, ecranul superb oferă o experiență de vizionare plăcută și asigură o afișare precisă a conținutului vizualizat în ceea ce privește detaliile și luminozitatea. Ecranul Pro HDR al Xiaomi 13 este conceput pentru a afișa o relație mai realistă între lumină și întuneric, ajustând luminozitatea și tonurile ecranului în anumite zone în funcție de conținutul consumat, pentru o experiență autentică, apropiată de ceea ce vede ochiul uman. Luminozitatea îmbunătățită vine și cu un consum de energie cu 22% mai mic, dezlănțuind potențialul creatorilor de conținut.

Imagini profesionale cu obiective concepute împreună cu Leica
Echipat cu o cameră triplă, proiectată în colaborare cu Leica, Xiaomi 13 oferă un sistem de imagistică conceput pentru fotografie profesională în toate scenariile, acoperind un interval de zoom optic de la 0,6x la 3,2x. Camera principală de 50Mpx oferă o calitate fenomenală a imaginii la nivel profesional cu obiective optice profesionale Leica. Teleobiectivul de 3,2x are o distanță focală de 75 mm, inspirată de emblematicul obiectiv Leica Noctilux-M de 75 mm, care minimizează distorsiunea imaginii, creând în același timp un efect bokeh natural - ideal pentru evidențierea obiectelor. Obiectivul ultra-wide are un câmp vizual de 120", capabil să surprindă peisaje și peisaje frumoase.

Două stiluri de fotografie Xiaomi 13
Leica Authentic Look păstrează contrastul real între zonele luminoase și cele întunecate și asigură un balans de alb precis în imagine. Leica Vibrant Look face ajustări subtile ale luminozității și saturației pentru a crea umbre clare și culori vibrante, menținând în același timp acuratețea. Pe lângă experiența vizuală autentică Leica, telefonul aduce și o interfață de utilizator complet nouă pentru cameră, filigran Leica, sunet clasic Leica pentru obturator și filtre Leica.

Capodoperă
Sistemul Master-lens, o funcție software de pe Xiaomi 13, acceptă o gamă largă de distanțe focale, specializată în fotografia de portret. Cu noul obiectiv de portret de 75 mm, utilizatorii pot captura portrete uimitoare cu o profunzime de câmp extrem de mică, tonuri naturale ale pielii și efecte bokeh unice prin intermediul unor teme prestabilite.

Motor de imagistică Xiaomi
Cu suportul Xiaomi Imaging Engine, viteza de fotografiere a Xiaomi 13 nu este doar crescută, ci este și capabil să focalizeze automat pe anumite obiecte în mișcare cu Xiaomi ProFocus. Modul Pro al Xiaomi 13 permite ajustarea manuală a parametrilor de fotografiere și acceptă formatul DNG al camerei RAW pe 10 biți și profilurile de culoare create de Adobe pentru a fi compatibile cu Adobe Photoshop și Adobe Lightroom. Xiaomi 13 permite, de asemenea, utilizatorilor să „creeze în Dolby Vision” și să înregistreze videoclipuri LOG 4K pe 10 biți cu HyperOIS, asigurând o înregistrare video detaliată și stabilă.

Performanță ultra-rapidă la un nivel înalt cu cel mai recent procesor Snapdragon 8 Gen 2
Xiaomi 13 este echipat cu cel mai recent procesor high-end de 4nm de la Qualcomm, platforma mobilă Snapdragon 8 Gen 2. Noua arhitectură CPU fusion 1+4+3 oferă o îmbunătățire a performanței de 37% și o îmbunătățire a eficienței energetice de 47%. Performanța GPU a crescut cu 42%, în timp ce eficiența energetică a crescut cu 49% față de generația anterioară. Această performanță puternică asigură ușurință în procesarea sarcinilor, cum ar fi procesarea fotografiilor. Inteligența artificială în timp real și jocurile permit utilizatorilor să comute între activități cu încredere.

Baterie de 4500 mAh
Xiaomi 13, cu o baterie cu densitate mai mare de 4500mAh, este capabil să mențină aceeași capacitate a bateriei ca Xiaomi 12, menținându-și în același timp corpul compact și aspectul subțire. În modul standard de testare a autonomiei Xiaomi, aceasta durează 1,35 zile, ceea ce este suficient pentru utilizarea zilnică și oferă energie suplimentară pentru fotografierea spontană. De asemenea, acceptă încărcare turbo cu fir de 67W și încărcare turbo wireless de 50W, îmbunătățind continuu performanța excelentă cu eficiență.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi 13 |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 189 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 13 |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| AnTuTu benchmark: | 1 255 000 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 3.2 GHz |
| RAM: | 8 GB |
| Úložiště: | 256 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.4" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Obnovovací frekvence displeje: | 120 Hz |
| Jemnost displeje: | 414 ppi |
| Displej - technologie: | OLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | NE |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11a/b/g/n/ac/6e |
| Bluetooth: | 5.3 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | IP68 |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu v displeji |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 50 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Fotoaparát - speciální vlastnosti: | Leica lens, Hyper OIS |
| Hlavní fotoaparát - video: | 8K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 50 Mpx + 10 Mpx + 12 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 32 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 500 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 67 W |
| Bezdrátové nabíjení: | QI 50 W |
| Reverzní dobíjení: | 10 W |
