Xiaomi 13 Pro 12/256GB
Cod: 14315Descriere detaliată a produsului
Xiaomi 13 Pro 12/256 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Telefon emblematic premium cu cel mai bun ecran din clasa sa
Cu o carcasă frumos sculptată, care evidențiază ecranul de 6,73", Xiaomi 13 Pro prezintă un design minimalist. Cu o curbură coerentă care se extinde de la laterale până la modulul camerei, spatele bioceramic este perfect integrat cu cel mai bun ecran din clasa sa de pe partea frontală, oferind o senzație luxoasă și confortabilă în mână. Ecranul Xiaomi 13 Pro utilizează material AMOLED E6 de înaltă performanță și este capabil să atingă o luminozitate de 1,20 Onits pe tot ecranul și o luminozitate maximă de 1900 Onits, oferind o rezoluție ridicată și o vizualizare clară în orice circumstanțe, în special pentru fotografierea în aer liber.

Ecranul pe care vrei să-l experimentezi
Xiaomi 13 Pro acceptă, de asemenea, o adâncime de culoare de 10 biți, acoperind 100% spațiul de culoare sRGB și 100% P3 pentru a afișa culori bogate cu o precizie ridicată a culorilor. Datorită afișajului Pro HDR, HDR 10, HDR 10+, suportului Dolby Vision și HLG, Xiaomi 13 Pro poate restabili contrastul autentic între lumini și întuneric și poate crea imagini vii. Ecranul este AdaptiveSync Pro cu o frecvență de 1-120 Hz și o rată de eșantionare tactilă de până la 24 QHz, asigurând eficiența energetică și oferind experiențe optime în funcție de conținutul consumat.

Experimentați fotografia de nivel superior cu obiective Leica profesionale
Fiind primul produs internațional cu optică profesională Leica, Xiaomi 13 Pro este echipat cu un sistem profesional de camere triplu de 50MP, care acoperă distanțe focale de la 14mm (ultra-wide), 23mm (wide) până la 75mm (teleobiectiv). Camera principală este echipată cu senzorul ultra-mare IMX989 de 1" prezent și pe Xiaomi 12S Ultra, oferind o gamă dinamică excelentă, zgomot redus excepțional și capacități de captare a luminii, creând imagini vii cu un contrast și detalii mai bune. Adaptând tehnologia de focalizare internă de nivel DSLR, noul teleobiectiv de 75 mm al smartphone-ului utilizează un design de lentilă flotantă pentru a obține o gamă focală de la 10cm la infinit - ideal pentru compunerea unor portrete uimitoare și prim-planuri superbe.

Aspect autentic Leica și aspect vibrant Leica
Cu două stiluri fotografice - Leica Authentic Look și Leica Vibrant Look, Xiaomi 13 Pro poate surprinde relațiile reale dintre scenele luminoase și întunecate pentru imagini estetice Leica. Pe lângă experiența vizuală autentică Leica, aduce și o interfață de utilizator complet nouă pentru cameră, filigran Leica, sunet clasic al obturatorului Leica și filtre Leica. În ceea ce privește software-ul, Xiaomi 13 Pro oferă cele mai puternice capacități de fotografiere computațională dintre toate flagship-urile Xiaomi. Nu numai că viteza de fotografiere este crescută, dar este capabil și să focalizeze automat anumite obiecte în mișcare cu Xiaomi ProFocus. În plus, Xiaomi 13 Pro oferă creatorilor profesioniști mai multă libertate, deoarece acceptă camera RAW DNG pe 10 biți și profiluri de culoare create de Adobe pentru a sprijini Adobe Photoshop și Adobe Lightroom. Pentru înregistrarea video, Create in Dolby Vision asigură culori vii, contrast puternic și detalii bogate, împreună cu HyperOIS și 4K Ultra Night Video, care permit rezultate excelente în orice condiții, zi sau noapte.

Performanță de nivel înalt cu cel mai recent procesor Snapdragon 8 Gen 2
Xiaomi 13 Pro oferă performanțe de top și grafică îmbunătățită datorită platformei mobile de top Snapdragon 8 Gen 2. Se mândrește cu o creștere de 37% și 47% a performanței procesorului și a eficienței energetice față de generația anterioară, precum și cu o creștere de 42% și 49% a performanței procesorului și a eficienței energetice. Dispozitivul oferă, de asemenea, suport Wi-Fi 7 și sistemul de conectivitate mobilă Qualcomm FastConnect 7800. Tehnologia High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link selectată permite conexiuni multiple și simultane de 5 GHz și/sau 6 GHz și este capabilă să realizeze viteze ultra-rapide de până la 5,8 Gbps, împreună cu o latență redusă și capacități excelente de rețea. Xiaomi 13 Pro asigură, de asemenea, eficiență de încărcare și durată de viață a bateriei datorită chipset-ului de gestionare și încărcare a bateriei Xiaomi Surge. Smartphone-ul este echipat cu încărcare HyperCharge de 120 W și o baterie de 4820 mAh și se poate încărca până la 100% în doar 19 minute.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi 13 |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 229 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 13 |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| AnTuTu benchmark: | 1 255 000 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 3.2 GHz |
| RAM: | 12 GB |
| Úložiště: | 256 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.7" |
| Displej - rozlišení: | WQHD+ |
| Obnovovací frekvence displeje: | 120 Hz |
| Jemnost displeje: | 521 ppi |
| Displej - technologie: | OLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | NE |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11a/b/g/n/ac/6e |
| Bluetooth: | 5.3 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | IP68 |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu v displeji |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 50 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Fotoaparát - speciální vlastnosti: | Leica lens, Hyper OIS |
| Hlavní fotoaparát - video: | 8K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 50 Mpx + 50 Mpx + 50 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 32 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 820 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 120 W |
| Bezdrátové nabíjení: | QI 50 W |
| Reverzní dobíjení: | 10 W |
