Xiaomi Mi 10 256GB
Cod: 14293Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Mi 10 256GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Redefinirea performanței smartphone-urilor
Seria Mi 10 stabilește standardele pentru o nouă generație de smartphone-uri. Bucură-te de performanțe și eficiență excepționale cu cea mai recentă memorie RAM LPDDR5 și ROM UFS 3.0, toate alimentate de procesorul Qualcomm Snapdragon 865. Fie că ești la serviciu, fie că te distrezi, așteaptă-te ca Mi 10 să îți depășească așteptările.

Qualcomm Snapdragon 865
Procesorul emblematic al acestui an, cu performanțe CPU, GPU și AI îmbunătățite semnificativ. Cea mai rapidă și mai puternică platformă 5G. Performanță cu 25% mai mare decât generația anterioară. Consum de energie cu 25% mai mic decât generația anterioară.

TrueColor
Tehnologia de gestionare a culorilor de ultimă generație le sporește și mai mult acuratețea. Culorile din fotografii și videoclipuri sunt mai precise, oferind o experiență mai realistă. În același timp, sunt și blânde cu ochii.

Bine ați venit în era 5G
Depășim limitele tehnologiei de rețea. Descărcările super-rapide sunt doar începutul. Bine ați venit la standarde de rețea mai inteligente și mai robuste, care oferă o securitate, stabilitate și fiabilitate sporite. Experimentați internetul viitorului cu suport 5G și Wi-Fi 6, susținut de tehnologia avansată Xiaomi 5G MultiLink.

Cameră de 108MP
Datorită colaborării dintre dispozitivele software și hardware, s-au realizat progrese în ceea ce privește viteza, calitatea imaginii și confortul utilizatorului. Noua cameră, mai puternică și mai sensibilă, vă permite să capturați rapid fotografii mai vii, cu o rezoluție de 108 megapixeli. În același timp, imaginile ocupă cu 50% mai puțin spațiu.

Evoluția calității, vitezei și confortului utilizatorului
În calitate de pionier al camerelor foto de 108MP pentru smartphone-uri, Xiaomi împinge încă o dată limitele fotografiei la un nivel complet nou. Cu suport pentru Qualcomm Spectra 480 ISP, optimizări AI bazate pe învățare automată și tehnologie de compresie fără pierderi HEIF, puteți profita la maximum de toate cele 108MP.

Videoclip 8K Ultra HD
Camera de 108MP a revoluționat industria videoclipurilor mobile, având capacitatea de a înregistra la rezoluție 8K. Modul Pro puternic și sunetul stereo fac ca crearea de videoclipuri profesionale să fie floare la ureche.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Mi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 208 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 10 Q |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 865 |
| AnTuTu benchmark: | 634 200 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.9 GHz |
| RAM: | 8 GB |
| Úložiště: | 256 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.7" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Obnovovací frekvence displeje: | 90 Hz |
| Jemnost displeje: | 386 ppi |
| Displej - technologie: | OLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11ax |
| Bluetooth: | 5.1 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu v displeji |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 108 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 8K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Quad 108 Mpx + 13 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 20 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 780 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 30 W |
| Bezdrátové nabíjení: | QI 30 W |
