Xiaomi Mi 10 Pro 256GB
Cod: 14299Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Mi 10 Pro 256GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Ecran AMOLED 3D curbat de 6,67”
Faceți cunoștință cu cel mai bun ecran de la Xiaomi de până acum! Are o rată de reîmprospătare ridicată de 90 Hz și o rată de eșantionare de 180 Hz. Indiferent dacă citești sau te joci, ecranul este mai fluid și mai receptiv ca niciodată. În același timp, ecranul oferă și cea mai mare precizie a culorilor dintre toate ecranele Xiaomi. Putem spune cu încredere că acesta este un ecran complet profesional, care va satisface cu ușurință cele mai înalte cerințe ale designerilor sau creatorilor de conținut video.
LPDDR5
Noua generație de memorie RAM LPDDR5 este cu 29% mai rapidă și, în combinație cu stocarea flash UFS 3.0, oferă o performanță cu 100% mai mare. Vitezele de stocare LPDDR5 ating 5500 Mbps – cu 29% mai rapide decât generația anterioară.
Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G
Procesorul emblematic al acestui an, cu performanțe CPU, GPU și AI îmbunătățite semnificativ. Cea mai rapidă și mai puternică platformă 5G. Motor AI de a 5-a generație - puterea de calcul AI este cu 100% mai mare decât generația anterioară. Scor AnTuTu 602660 - cu 38% mai mare decât generația anterioară.

Mod panoramic de 117° într-o singură cameră
Camera clasică de portret de 50 mm, cunoscută și sub numele de „camera frumuseții”, vă permite să realizați fotografii de calitate studio cu funcția de estompare a fundalului din modul Portret. Cu zoom optic 10x, scenele îndepărtate sunt literalmente la îndemână.
Experimentează internetul cu suport 5G și Wi-Fi 6
Bucură-te de noul standard Wi-Fi 5G: Wi-Fi 6. Debitul maxim atinge 9,6 Gbps, cu 270% mai mult decât generația anterioară. Telefonul este compatibil cu tehnologiile OFDMA și 8×8 MU-MIMO, ceea ce permite conectarea simultană a mai multor rețele pentru a menține viteze de descărcare ridicate și stabile.

Baterie de mare capacitate de 4500 mAh
Adaptorul este compatibil cu protocolul PD/PPS și permite încărcarea rapidă a laptopurilor, smartphone-urilor, consolei Switch și a altor dispozitive. Tehnologia de încărcare rapidă și sigură a seriei Mi 10 a fost certificată de TÜV Rheinland Fast Charge 3.0.

Cameră profesională de 108MP
Datorită colaborării dintre dispozitivele software și hardware, s-au realizat progrese în ceea ce privește viteza, calitatea imaginii și confortul utilizatorului. Noua cameră, mai puternică și mai sensibilă, vă permite să capturați rapid fotografii mai vii, cu o rezoluție de 108 megapixeli. În același timp, imaginile ocupă cu 40% mai puțin spațiu.
Cameră cvadruplă de 108MP
Obiectiv de 5MP cu zoom hibrid 10x. Cameră foto de 12MP în mod portret. Senzor principal ultra-clar de 108MP. Obiectiv ultra-wide de 20MP.

Videoclip 8K Ultra HD
Cu puternicul mod Pro, crearea de videoclipuri profesionale este floare la ureche. Acum poți filma capodoperele tale la o calitate uimitoare de 8K, cea mai înaltă calitate video disponibilă pe un smartphone de până acum și la o rezoluție de patru ori mai mare decât cea a videoclipurilor 4K. Editează-ți videoclipurile la fel de ușor ca și fotografiile, proiectează-le pe ecran și bucură-te de claritatea, fluiditatea și fiecare detaliu.
Mod Pro
Experimentează o revoluție în înregistrarea video pe smartphone cu suport 8K combinat cu modul Pro. Funcții precum AE/AF Lock și Focus Peaking îți oferă mult spațiu pentru creativitate. Filmează videoclipuri ca un profesionist!
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Mi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 208 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 10 Q |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 865 |
| AnTuTu benchmark: | 676 892 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.9 GHz |
| RAM: | 8 GB |
| Úložiště: | 256 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.7" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Displej - technologie: | OLED |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | NE |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11ax |
| Bluetooth: | 5.1 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Ochrana otiskem prstu: | Otisk prstu v displeji |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 108 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hybrid Zoom: | 10x |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | UHD |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Quad 108 Mpx + 8 Mpx + 12 Mpx + 20 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 20 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 500 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 50 W |
| Bezdrátové nabíjení: | QI 30 W |
| Reverzní dobíjení: | 5 W |
