Xiaomi Mi 4 16GB
Cod: 14330Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Mi 4 16GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Smartphone-ul Xiaomi Mi4 cu un design superb
Xiaomi Mi4 este următorul rapid smartphone de la Xiaomi, care s-a concentrat nu doar pe performanță, ci și pe proiectaMi4 se mândrește cu o structură din oțel durabilă, cu o formă foarte subțire profil de doar 8,9 mm. Performanța a fost din nou îmbunătățită, iar Mi4 se mândrește acum cu un procesor quad-core Qualcomm Snapdragon 801 și memorie. 3 GB RAM tip LP-DDR3Interfața cu utilizatorul Android este însoțită de popularul Miui v5/v6. Smartphone-ul se remarcă, de asemenea, prin dimensiunile sale mari. IPS Full HD de 5" afişa, cameră de 13 MP și o baterie de lungă durată.
Design frumos
Xiaomi acordă o atenție deosebită designului în acest caz. Mi4 a fost realizat cu grijă folosind materiale de cea mai înaltă calitate. Frumos cadru de oțel adaugă lux telefonului. Foarte subțire, doar Design de 8,9 mm Combinată cu materiale premium, este o adevărată bijuterie.
Ecran IPS Full HD de 5"
Urmărește videoclipuri, fotografii și filme cu ușurință pe ecranul de 5" fabricat de Sharp. Rezoluția Full HD de 1920 x 1080 pixeli spune totul. Ecran IPS oferă unghiuri largi de vizualizare care permit mai multor persoane să vizioneze fotografii, o demonstrație video sau un film fără pierderi semnificative de culoare a imaginii atunci când este privită din unghiuri diferite. De asemenea, este cu 17% mai luminos decât predecesorul său MI3.
aparat foto
Descoperă o cameră fascinantă care îți permite să faci fotografii absolut realiste. Senzor SONY IMX214 oferă culori naturale în orice lumină cu ajutorul unui bliț LED dual și foarte diafragmă mică F1.8. Camera de 13 MPix cu autofocus surprinde imagini detaliate, clare și fără estompare în doar 0,3 secundeEste completat de o cameră frontală de 8MP cu cip Sony IMX219.
Android cu suprapunere MIUI
Xiaomi Mi4 folosește Android - cel mai popular sistem de operare pentru dispozitive mobile, care este îmbogățit și cu populara suprastructură MIUI. Datorită Google Play, puteți descărca orice aplicație pe telefon, pe care o puteți utiliza nelimitat fără o conexiune la internet sau cu o conexiune la internet printr-o rețea mobilă sau Wi-Fi. Nu uitați că prin intermediul magazinului Google Play aveți acces la peste 600.000 de aplicații plătite și gratuite.
Caracteristici cheie
Xiaomi Mi4 este alimentat de un procesor quad-core Qualcomm Snapdragon 801 cu o viteză de ceas de 2,5 GHz cu un procesor grafic Adreno 330Acest lucru este completat de memoria RAM ultra-rapidă 3 GB LPDDR3 și memorie flash eMMC de 16 GB. Ecranul mare și clar de 5" este de tip IPS și are o rezoluție 1920 x 1080 pixeliCameră spate integrată cu rezoluție 13 Mpix folosește senzorul Sony IMX214 și vă permite să înregistrați videoclipuri 4K. Camera frontală are o rezoluție de 8 Mpix și un senzor Sony IMX219. Bateria Li-Ion cu o capacitate de 3080 mAh are o durată de viață foarte lungă. Gestionarea datelor și a aplicațiilor este controlată de sistem. Android cu suprapunere MIUI.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Mi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 149 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 4.4 KitKat |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 801 |
| AnTuTu benchmark: | 61 493 |
| Procesor - počet jader: | čtyřjádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.5 GHz |
| RAM: | 3 GB |
| Úložiště: | 16 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 5" |
| Displej - rozlišení: | Full HD |
| Jemnost displeje: | 441 ppi |
| Displej - technologie: | IPS |
| Nabíjecí konektor: | microUSB |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | 3G |
| Wi-Fi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.0 |
| GPS: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 13 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Optická stabilizace obrazu: | NE |
| Selfie fotoaparát: | 8 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 3 080 mAh |
