Xiaomi Mi 5S Plus 4/64 GB
Cod: 14378Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Mi 5S Plus 4/64 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Afișaj extins
Ecranul dispozitivului a suferit numeroase îmbunătățiri. Vă puteți aștepta la un ecran mare de 5,99 inci, cu rezoluție FHD+ ridicată, finețe ridicată și reproducere excelentă a culorilor. Cu toate acestea, Xiaomi se adaptează vremurilor și, prin urmare, a decis să modifice raportul de aspect la 18:9. Datorită acestei inovații, telefonul ocupă în continuare dimensiuni rezonabile chiar și cu un ecran atât de mare, deoarece cadrele din jurul ecranului au fost reduse. În acest sens, butoanele de navigare au fost, de asemenea, eliminate din zona de sub ecran, acestea fiind afișate direct pe ecran sau fiind înlocuite cu gesturi fiabile în mediul înconjurător.

Durabilitate mare
Dispozitivul dispune de o baterie de mare capacitate, de 4000 mAh. La prima vedere, acest lucru poate părea o sumă considerabilă, dar împreună cu procesorul eficient din punct de vedere energetic și mediul MIUI optimizat, acest smartphone își poate economisi eficient energia. Producătorul menționează pe site-ul său web o autonomie de standby de până la 17 zile. Telefonul poate reda muzică fără întrerupere timp de până la 165 de ore, videoclipuri timp de 15 ore, iar jocurile cu o baterie complet încărcată ar trebui să obosească telefonul doar după 9 ore lungi.

Mașină de joc
Te aștepți ca un telefon din această gamă de preț să fie nepotrivit pentru jocuri? Dimpotrivă! Ecranul mai lat îți va oferi un control mai confortabil, iar datorită puternicului procesor octa-core Snapdragon 625 și memoriei RAM mari, toate jocurile și aplicațiile tale vor rula perfect. În acest fel, te vei putea bucura la maximum de jocuri.

Un dispozitiv cu fler pentru fotografie
Camera din spate are o rezoluție de 12 MPix. Împreună cu pixelii mari, poate crea imagini frumoase atât în plină zi, cât și în condiții de iluminare mai slabă. Camera frontală a fost, de asemenea, îmbunătățită. Nu numai că a fost adăugată pe telefon o nouă aplicație pentru îmbunătățirea inteligentă a trăsăturilor faciale, dar s-a gândit și la utilizarea practică a camerei selfie, motiv pentru care a fost adăugat un bliț LED în partea frontală.

Alegeți în funcție de gustul dumneavoastră
Acest smartphone este disponibil în 4 opțiuni de culoare diferite. Puteți alege negru elegant, auriu luxos, albastru pozitiv sau roz romantic. Restul parametrilor de design sunt aceiași pentru toate variantele. Carcasa are doar 8,05 mm grosime și, datorită ecranului FHD+ de 5,99 inci cu rame mici, dimensiunile totale ale telefonului sunt comparabile cu telefoanele concurente cu o diagonală a ecranului de doar 5,5 inci.

Mediu prietenos de la Xiaomi
Suprastructura MIUI este foarte populară și îndrăgită în lume. Și-a câștigat acest lucru în principal datorită simplității și ușurinței în utilizare. Telefonul vă va afișa în mod regulat noi comenzi rapide și funcții care vă vor ușura utilizarea dispozitivului Xiaomi.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Mi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 168 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 6.0 Marshmallow |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 821 |
| AnTuTu benchmark: | 165 110 |
| Procesor - počet jader: | čtyřjádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.4 GHz |
| RAM: | 4 GB |
| Úložiště: | 64 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 5.7" |
| Displej - rozlišení: | Full HD |
| Jemnost displeje: | 386 ppi |
| Displej - technologie: | IPS |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | ANO |
| Bluetooth: | ANO |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Otisk Prstu: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 13 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Optická stabilizace obrazu: | NE |
| Selfie fotoaparát: | 4 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 3 000 mAh |
