Xiaomi Mi 6 6/64 GB
Cod: 14338Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Mi 6 6/64 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 10 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- În termen de 15 zile lucrătoare, la domiciliul dumneavoastră.
- Garanție de 12 luni.
Xiaomi Mi6
Performanță de top absolută și o cameră avansată cu zoom optic, acesta este Mi6, noul flagship din flota Xiaomi. Procesorul Qualcomm Snapdragon 835 și 6 GB de RAM garantează cea mai mare viteză și un ecran excelent pentru o vizualizare vie. Combinația de sticlă securizată pe față și spate și metal arată pur și simplu grozav, iar telefonul este, de asemenea, rezistent la stropire. Xiaomi Mi6 este unul dintre cele mai bune de pe piață astăzi, în timp ce prețul său nu se ridică la înălțimile astronomice ale altor telefoane de top.
Cameră duală excelentă
Mi6 îți oferă cea mai bună cameră pe care Xiaomi a pus-o vreodată în telefonul său. Este o cameră cu obiectiv dual și senzori duali. Camera principală de 12 MP are un senzor de 1/2,9'' (1,25 µm) cu o distanță focală de 27 mm, diafragmă f/1,8 și stabilizare optică pe 4 axe. Camera cu zoom oferă, de asemenea, un senzor de 12 MP cu un punct de 1,0 µm, o distanță focală de 52 mm și o diafragmă f/2,6. Tehnologiile avansate includ autofocus PDAF, bliț dual-LED (dual tone), HDR, panoramă, video 4K și multe altele. Așadar, ai opțiuni excelente pentru imagini perfecte, inclusiv portrete cu fundal neclar, folosind un obiectiv cu o distanță focală mai mare. Desigur, există și o cameră frontală de calitate, cu un senzor de 8 MP, pentru selfie-uri perfecte.
Ecran IPS Full HD de înaltă calitate, de 5,15"
Smartphone-ul Xiaomi Mi6 dispune de un ecran IPS de 5,15" cu rezoluție Full HD și densitate de 428 ppi, care vă va oferi o reproducere perfectă a culorilor și va permite vizualizarea perfectă a imaginii din toate unghiurile. Bucurați-vă de o reproducere excelentă a culorilor, unghiuri largi de vizualizare și contrast ridicat al ecranului cu tehnologia IPS. Ecranul perfect pentru divertisment desăvârșit.
Performanță extremă
Xiaomi Mi6 poate face față la tot ce aștepți de la el și nici măcar nu se abține. Baza este procesorul Qualcomm Snapdragon 835 cu 8 nuclee, care este completat de 6 GB de RAM și acceleratorul grafic Adreno 540. Aceasta reprezintă o combinație cu adevărat puternică, care se află în vârful absolut al performanței actuale. Toate acestea sunt susținute de o capacitate mare de memorie internă. Toate acestea sunt completate de o conexiune rapidă la rețelele mobile LTE. Mi6 nu te va încetini în niciun fel.
Cititor de amprente
Deblochează-ți telefonul rapid și în siguranță. Cu cititorul de amprente, poți accesa funcțiile instantaneu, fără a fi nevoie să introduci o parolă. Deblochează-ți rapid telefonul cu o simplă atingere a degetului.
Interfața utilizator rafinată a MIUI v8
Experimentați cea mai recentă interfață MIUI v8 pentru Android 7. Vă va oferi o perspectivă diferită asupra modului de utilizare a Androidului și nu veți mai dori să vă întoarceți la complexitatea majorității celorlalte interfețe. Este ușor de personalizat, intuitivă, sofisticată, cu un aspect modern și interesant. MIUI v8 aduce din nou o mulțime de funcții noi.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Mi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 168 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 7.1 Nougat |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 835 |
| AnTuTu benchmark: | 255 178 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.5 GHz |
| RAM: | 6 GB |
| Úložiště: | 64 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 5.2" |
| Displej - rozlišení: | Full HD |
| Jemnost displeje: | 428 ppi |
| Displej - technologie: | IPS |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Otisk Prstu: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 12 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Optická stabilizace obrazu: | ANO |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 12 Mpx + 12 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 8 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 3 350 mAh |
