Xiaomi Mi A2 Lite 4/32 GB
Cod: 14346Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Mi A2 Lite 4/32 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Preferatul tuturor
Populara serie de telefoane Xiaomi Mi A primește o nouă achiziție sub forma modelului Mi A2 Lite. Dar atenție, Lite nu trebuie să însemne multe echipamente „de calitate”. Mi A2 Lite este un telefon mid-range foarte bine echipat, cu un preț bun.
- Cameră duală spate de înaltă calitate cu funcții AI.
- Sistem Android One pur.
- Afișaj superb pe tot ecranul, cu un decupaj modern.
- Bateria de 4000 mAh va oferi o autonomie de două zile.
- Performanță solidă de la procesorul Snapdragon 625, deja dovedit a fi un produs performant.
- Cititor de amprente și identificare facială.
Cameră duală perfectă și cameră selfie
Camera din spate este echipată cu un senzor principal de 12 Mpx și un senzor secundar de 5 Mpx pentru a te juca cu profunzimea câmpului, astfel încât să poți crea portrete artistice cu un fundal neclar (efect bokeh). Are toate caracteristicile așteptate, cum ar fi autofocus rapid, bliț LED, suport HDR, mod panoramic, video Full HD și multe altele. Pe partea frontală, vei găsi o cameră selfie cu un senzor de 5 Mpx, cu care poți crea autoportrete perfecte.
- Funcții de portret și înfrumusețare bazate pe inteligență artificială pentru portrete profesionale cu fundaluri neclare și selfie-uri.
- Pixelii de 1,25 µm ai senzorului principal și obiectivul cu f/2.2 captează mai multă lumină în medii întunecate.
- Cameră selfie cu obiectiv f/2.0.
- Cu inteligența artificială a camerei, fotografierea va fi distractivă.
Ecran mare 19:9 cu rame subțiri
Experimentează divertismentul perfect pe ecranul de 5,84", care, datorită ramelor subțiri, ocupă o mare parte a părții frontale și este echipat cu o crestătură (notch) modernă în partea superioară. Vei experimenta o rasterizare plăcut de fină, cu o rezoluție Full HD+ mai largă de 2280×1080 puncte, ceea ce oferă un raport de aspect de 19:9. Vei obține un ecran cu adevărat impresionant într-un telefon accesibil.
- Luminozitate ridicată de până la 500 niți.
- Raster foarte fin de 432 ppi,
- Contrast tipic excelent de 1500:1 și acoperire a spațiului de culoare NTSC de 84%.
Android pur
Mulți utilizatori vor aprecia prezența Android pur, fără extensii inutile. Xiaomi a inclus Mi A2 Lite în programul Android One. Spre deosebire de majoritatea celorlalte telefoane ale producătorului, nu veți găsi extensia MIUI pe A2 Lite, ci Android pur.
Putere necesară
Xiaomi Mi A2 Lite poate face față la tot ce aștepți de la el. Este alimentat de un procesor Qualcomm Snapdragon 625 cu 8 nuclee, completat de 3 GB de RAM și un accelerator grafic Adreno 506. Toate acestea sunt susținute de conectivitate LTE rapidă, 32 GB de memorie internă și un slot pentru card microSD, oferindu-ți mult spațiu și viteză pentru tot divertismentul tău.
Securitatea amprentelor digitale și a recunoașterii faciale
Deblochează-ți telefonul rapid și în siguranță. Uită-te doar la ecran și telefonul va fi deblocat în siguranță. Alternativ, există un cititor de amprente pe spate, care îți oferă acces instantaneu la funcții fără a fi nevoie să introduci parola.
Confort cu funcția DualSIM
Datorită Xiaomi Mi A2 Lite, nu va trebui să vă confruntați niciodată cu problema unde să puneți a doua cartelă SIM sau un al doilea telefon care ocupă spațiu în buzunar și vă face să vă încrețiți fruntea. Acest smartphone este echipat cu sloturi pentru două cartele SIM, așa că aveți nevoie de un singur dispozitiv pentru orice. În acest fel, puteți avea împreună atât numerele de telefon private, cât și pe cele de la serviciu. Este o soluție separată, cu posibilitatea de a utiliza simultan 2 cartele SIM și un card microSD.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Mi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 178 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 8.1 Oreo |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 625 |
| AnTuTu benchmark: | 95 100 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.0 GHz |
| RAM: | 4 GB |
| Úložiště: | 32 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 256 GB |
| Displej - velikost (palec): | 5.8" |
| Displej - rozlišení (pixel): | 2280x1080 |
| Jemnost displeje: | 432 ppi |
| Displej - technologie: | IPS |
| Nabíjecí konektor: | microUSB |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11n |
| Bluetooth: | 4.2 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | NE |
| Otisk Prstu: | Na těle |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 12 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | Full HD |
| Optická stabilizace obrazu: | NE |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Dual (12MP+5MP) |
| Selfie fotoaparát: | 5 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 000 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 10 W |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
