Xiaomi Mi Mix 2S 6/64 GB
Cod: 14360Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Mi Mix 2S 6/64 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Xiaomi Mi MIX 2S
Noul model de top Mi MIX 2S de la Xiaomi este o altă piesă excelentă de hardware mobil și poate impresiona chiar și cei mai exigenți utilizatori. Designul, performanța și echipamentele sale sunt de top.
- Performanța supremă a procesorului Snapdragon 845.
- Cameră dublă spate cu inteligență artificială.
- Frumusețe și durabilitate datorită ramei metalice, spatelui ceramic și sticlei Corning Gorilla.
- Nu a cedat tendinței modei de top a afișajelor.
- Suportă încărcare wireless Qi și încărcare rapidă.
Design luxos
Mi MIX 2S continuă măiestria de precizie și designul predecesorului său, Mi MIX 2. O ramă metalică subțire înconjoară o parte din spate ceramică, iar partea frontală este acoperită cu sticlă Corning Gorilla durabilă. Metalul, ceramica și sticla sunt o combinație frumoasă de materiale naturale.
Ecran IPS imens de 5,99"
Experimentează divertismentul mobil ca niciodată. Diagonala imensă de 5,99" ocupă cea mai mare parte a părții frontale a telefonului și oferă o rezoluție Full HD mai largă de 2160×1080 pixeli, ceea ce oferă un raport de aspect de 18:9. Alți parametri excelenți includ contrastul excelent și o acoperire foarte largă a spațiului de culoare. Tehnologia de afișare IPS va oferi culori naturale și unghiuri largi de vizualizare, care îți permit să vizualizezi fotografii sau videoclipuri chiar și dintr-un unghi ascuțit.
Fotografii frumoase
Xiaomi Mi MIX 2S se află în avangarda fotografiei mobile de astăzi, după cum o demonstrează scorul foarte bun obținut în clasamentul camerelor mobile DxOMark. Este echipat cu o cameră duală spate cu pixeli duali extra mari pe senzorul principal și un obiectiv luminos, astfel încât să puteți captura imagini excelente, de înaltă calitate, în aproape orice condiții de iluminare.
- Cameră principală de 12MP cu obiectiv f/1.8 (distanță focală de 21 mm, 1.4 µm, stabilizare optică OIS pe 4 axe).
- Cameră secundară de 12MP cu zoom 2x și obiectiv f/2.4.
- Focalizare PDAF cu două pixeli.
- Bliț LED cu 2 tonuri.
- Peste 200 de moduri de scenă inteligente și funcții AI.
- Cameră frontală pentru selfie-uri de 5 Mpx cu diafragmă f/2.0.
Performanță excelentă cu procesorul Qualcomm Snapdragon 845
Chiar nu trebuie să vă faceți griji cu privire la performanța celui mai recent Mi MIX 2S. Procesorul Qualcomm Snapdragon 845 cu 8 nuclee se află în vârful absolut al performanței procesoarelor mobile actuale și poate gestiona cu ușurință chiar și cele mai solicitante aplicații. Combinat cu 6 GB de RAM și acceleratorul grafic Adreno 630, veți experimenta o nouă dimensiune a multitasking-ului. Totul este completat de o memorie internă amplă și o conexiune rapidă la rețelele mobile LTE, inclusiv frecvențele CZ. Mi MIX 2S nu vă va încetini în niciun fel.
Cititor de amprente
Deblochează-ți telefonul rapid și în siguranță. Cu cititorul de amprente de pe spatele telefonului, poți accesa funcțiile instantaneu, fără a fi nevoie să introduci parola.
Confort cu funcția DualSIM
Datorită Xiaomi Mi MIX 2S, nu va trebui să vă mai confruntați niciodată cu problema unde să puneți a doua cartelă SIM sau un al doilea telefon care ocupă spațiu în buzunar și vă face să vă încrețiți fruntea. Acest smartphone este echipat cu sloturi pentru două cartele SIM, așa că aveți nevoie de un singur dispozitiv pentru orice. În acest fel, puteți avea împreună atât numerele de telefon private, cât și pe cele de la serviciu. Este o soluție hibridă, cu posibilitatea de a utiliza simultan 2 cartele SIM sau un card SIM și microSD.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Mi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 191 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 8.0 Oreo |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 845 |
| AnTuTu benchmark: | 376 781 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.8 GHz |
| RAM: | 6 GB |
| Úložiště: | 64 GB |
| Rozšíření úložiště: | NE |
| Displej - velikost (palec): | 6.0" |
| Displej - rozlišení: | Full HD |
| Jemnost displeje: | 403 ppi |
| Displej - technologie: | IPS |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Otisk Prstu: | Na těle |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 12 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Optický Zoom: | 2x |
| Hlavní fotoaparát - video: | 4K |
| Optická stabilizace obrazu: | 4-osá OIS |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Dual 12 Mpx + 12 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 5 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 3 400 mAh |
