Xiaomi Redmi 10 4/64 GB
Cod: 14231Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Redmi 10 4/64 GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
Design rafinat și premium într-un corp elegant și ușor
Redmi 10 îmbunătățește designul seriei Redmi cu un aspect mai superb și premium, utilizând cu stil și eleganță designul camerei cu ramă argintie. Telefonul este disponibil în trei nuanțe de culoare, variantele Gri Carbon și Alb Pietriș având un finisaj mat care nu numai că rezistă amprentelor, dar creează și o textură netedă și o senzație de lux, în timp ce varianta de culoare Albastru Mare are un finisaj lucios care arată vibrant, irizat și cu siguranță vă va atrage atenția.

Vizualizare fluidă și confortabilă datorită ecranului de 90Hz cu rezoluție 1080p
Cu o rată de reîmprospătare a ecranului de 90Hz, Redmi 10 vă va îmbunătăți experiența de vizionare - este unul dintre cele mai accesibile smartphone-uri din clasa sa, cu o rată de reîmprospătare atât de mare. Împreună cu ecranul DotDisplay FHD+ de 6,5" cu rezoluție 1080p, vă veți bucura de o utilizare fluidă a ecranului în fiecare zi. Mai mult, Redmi 10 este echipat cu tehnologia AdaptiveSync, care optimizează rata de reîmprospătare în funcție de conținutul pe care îl vizualizați, reducând consumul de energie și prelungind durata de viață a bateriei. Dacă vă place să citiți, Modul de citire 3.0 schimbă ecranul într-o textură aproape asemănătoare hârtiei, reducând eficient oboseala ochilor.

Fotografie fără probleme datorită camerei cvadruple de 50MP și galeriei
Redmi 10 introduce prima cameră de 50MP din serie, permițând oricui să realizeze fotografii de înaltă calitate și rezoluție. Telefonul dispune de o configurație cu patru camere cu inteligență artificială, inclusiv o cameră principală de 50MP, o cameră ultra-wide de 8MP, o cameră macro de 2MP și un senzor de adâncime de 2MP. În plus, oferă și o varietate de filtre ușor de utilizat pentru a crea fotografii și videoclipuri uimitoare și creative. Mai mult, camera frontală de 8MP a Redmi 10 poate captura selfie-uri panoramice, îmbinând selfie-urile cu frumusețea împrejurimilor.

Procesor puternic MediaTek Helio G88 și baterie de 5.000 mAh
Redmi 10 este primul smartphone lansat cu cel mai recent procesor MediaTek Helio G88. Cu o gamă largă de îmbunătățiri ale platformei, MediaTek Helio G88 permite dispozitivului să ruleze la viteze de ceas GPU și rate de reîmprospătare mai mari, asigurând o experiență de divertisment mai bună. Procesorul de semnal de imagine îmbunătățit surprinde fotografii cu detalii mai clare și mai clare. Cu o baterie mare de 5.000 mAh, Redmi 10 vă poate rezista două zile cu o singură încărcare, oferind în același timp încărcare rapidă de 18 W, încărcare inversă cu fir de 9 W și un încărcător de 22,5 W inclus în cutie, astfel încât să nu pierdeți timpul în timpul încărcării.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Redmi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 181 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 11 |
| Procesor: | Mediatek Helio G88 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.0 GHz |
| AnTuTu benchmark: | 210000 |
| RAM: | 4 GB |
| Úložiště: | 64 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 512 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.5" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Displej - technologie: | LCD |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.1 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu HW |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 50 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | Full HD |
| Optická stabilizace obrazu: | NE |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 50Mpx + 8Mpx + 2Mpx + 2Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 8 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 5 000 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 18 W |
| Bezdrátové nabíjení: | ANO |
