Xiaomi Redmi 10 5G - 128GB
Cod: 14241Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Redmi 10 5G - 128GB
Stat:Folosit (Categoria A/B – semne normale de uzură)
Garantie:12 luni
Culoare:gri, argintiu, verde
Conținutul pachetului: telefon mobil, cablu de încărcare
Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
Livrare la magazin: aproximativ în 5 zile lucrătoare
Livrare la domiciliu: aproximativ în termen de 7 zile lucrătoare
Descrierea produsului:
Xiaomi Redmi 10 5G este un smartphone modern care oferă conectivitate mobilă rapidă de generație următoare, un ecran mare și performanțe fiabile pentru utilizarea de zi cu zi. Telefonul este echipat cu un ecran IPS de 6,58" cu rezoluție Full HD+, care oferă imagini clare, o reproducere bună a culorilor și mult spațiu pentru vizionarea videoclipurilor, jocuri și lucrul cu aplicații. În plus, rata de reîmprospătare de 90 Hz face ca mișcarea pe ecran să fie mai fluidă și mai plăcută atunci când utilizați telefonul.
Dispozitivul funcționează fără probleme datorită procesorului octa-core MediaTek Dimensity 700 cu suport 5G, combinat cu 4 GB de RAM. Această combinație asigură performanțe stabile în timpul utilizării zilnice, multitasking și atunci când se lucrează cu aplicații mai solicitante. Memoria internă de 128 GB oferă mult spațiu pentru fotografii, videoclipuri, aplicații și documente și poate fi extinsă folosind un card de memorie microSD.
Telefonul este echipat cu o cameră duală pe spate, care vă permite să realizați fotografii de înaltă calitate și să surprindeți momente de zi cu zi. Camera frontală este potrivită pentru selfie-uri și apeluri video. Bineînțeles, există suport Dual SIM, conexiuni rapide 5G și LTE, Wi-Fi, Bluetooth și GPS. Există, de asemenea, un cititor de amprente lateral pentru deblocarea rapidă și sigură a dispozitivului. Datorită bateriei de 5000 mAh, Xiaomi Redmi 10 5G oferă o autonomie lungă a bateriei și poate face față cu ușurință unei zile întregi de utilizare normală.
Beneficii:
-
Suport pentru conexiune 5G rapidă
-
Ecran Full HD+ mare, de 6,58" cu rată de reîmprospătare de 90Hz
-
Procesor puternic MediaTek Dimensionity 700
-
4 GB RAM pentru funcționarea fără probleme a sistemului
-
Stocare de 128 GB cu extensie microSD
-
Cameră dublă spate
-
Cititor de amprente lateral
-
Suport pentru două SIM-uri
-
Baterie de 5000 mAh
-
Design modern și elegant
Specificații tehnice:
-
Afişa:IPS de 6,58", rezoluție 2408 × 1080 px, 90 Hz
-
Procesor:MediaTek Dimensity 700 – octa-core
-
Arte grafice:Mali-G57 MC2
-
RAM:4GB
-
Depozitare:128 GB
-
Card de memorie:microSD
-
Camere:
-
Spate:50 MP + 2 MP
-
Faţă:5 Mpx
-
-
Sistem de operare:Android (MIUI)
-
Conectivitate:5G, LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS
-
SIM:Dual SIM
-
Cititor de amprente:da (lateral)
-
Baterie:5000mAh
-
Dimensiuni:164 × 76,1 × 8,9 mm
-
Greutate: 200 g
Fotografia este ilustrativă.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Redmi |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 200 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 11 |
| Procesor: | Mediatek Dimensity 700 5G |
| AnTuTu benchmark: | 299 111 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.2 GHz |
| RAM: | 4 GB |
| Úložiště: | 128 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 512 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.6" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Obnovovací frekvence displeje: | 90 Hz |
| Jemnost displeje: | 406 ppi |
| Displej - technologie: | IPS LCD |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | 5G |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.1 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | ANO |
| Zvýšená odolnost: | IP53 |
| Otisk Prstu: | Otisk prstu HW |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 50 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | Full HD |
| Optická stabilizace obrazu: | NE |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | 50 Mpx + 2 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 5 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 5 000 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 18 mAh |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
