Xiaomi Redmi Note 7 32GB
Cod: 14357Descriere detaliată a produsului
Xiaomi Redmi Note 7 32GB
- Acesta este un telefon Xiaomi second-hand.
- Este posibil să comandați diferite culori.
- Când comandați, vă rugăm să specificați culoarea în note.
- Stare telefon: Folosit
- Se încadrează în categoria A-B (poate prezenta urme ușoare de uzură)
- Telefonul este la comandă.
- În termen de 5 zile lucrătoare, în magazinul nostru.
- La domiciliul dumneavoastră în termen de 7 zile.
- Garanție de 12 luni.
După ani de succes cu telefoanele din serie Redmi creează un nou brand global sub aripile Xiaomi, acum doar Redmi. Iar primul model al acestor telefoane accesibile, dar puternice și bine echipate este Redmi Note 7. Această primă încercare are cu adevărat multe de oferit.
- Aspect premium Sticlă Gorilla Glass cu 5 panouri de sticlă și o ramă metalică.
- Performanta ridicata Platforma Snapdragon 660.
- Cameră duală excelentă 48 Mpx.
- Baterie de mare capacitate și încărcare rapidă.
- Sunet de înaltă calitate și amplificator SmartPA puternic.
Ecran IPS imens de 6,3" pe tot ecranul
Experimentează divertismentul mobil ca niciodată. Diagonala imensă de 6,3" ocupă cea mai mare parte a părții frontale a telefonului și oferă o rezoluție Full HD+ mai largă, de 2340 x 1080 pixeli. Tehnologia de afișare IPS oferă... culori naturale A unghiuri largi de vizualizarecare va îmbunătăți experiența de vizionare.
- Densitatea punctelor 409ppi și raportul de aspect 19.5:9.
- Un mic decupaj în formă de picătură ascunde inteligent camera frontală.
- Acceptă modul de protecție a ochilor.
- Moduri ecran nocturn și lumină puternică.
Fotografii frumoase
În domeniul fotografiei mobile, tu Redmi Note 7va oferi echipamente foarte bune. Inteligență artificială, o cameră duală spate pentru jocuri cu adâncime de câmp și o cameră frontală selfie de înaltă rezoluție, aceasta este combinația pe care o așteptați de la un telefon bine echipat.
- Cameră principală de 48 MP cu obiectiv f/1.8, focalizare automată PDAF și bliț LED pentru imagini luminoase și clare.
- Acceptă modul de sensibilitate ridicată, care combină 4 pixeli pentru a oferi o imagine de 12MP pentru scene nocturne de înaltă calitate.
- Cameră secundară de 5MP pentru joaca cu profunzimea câmpului (bokeh).
- Multe moduri de scenă care se ajustează automat inteligenţă artificială.
- Față Cameră selfie de 13 MP cu obiectiv f/2.2.
- Tehnologie îmbunătățită de înfrumusețare a inteligenței artificiale și de estompare a fundalului.
Performanță din toate punctele de vedere
Datorită celor foarte puternici procesor cu 8 nuclee Qualcomm Snapdragon 660 și memorie RAM 3 GB Multitasking-ul este floare la ureche pentru telefonul tău. Apoi, poți experimenta toată distracția cu conectivitate de mare viteză LTE și memoria internă va oferi suficient spațiu 32 GB cu opțiunea de extindere prin carduri microSD. Comunică și distrează-te cu o fluiditate perfectă.
Suficientă energie
Cantitatea necesară de energie va fi furnizată de o baterie cu o capacitate de 4000mAhNu trebuie să vă faceți griji cu privire la durata de viață a bateriei la o singură încărcare. Dacă bateria se descarcă, încărcarea rapidă se activează. Încărcare rapidă Qualcommcu care vă puteți încărca telefonul rapid și convenabil.
Deblocare rapidă
Folosește una dintre cele două metode pentru a debloca ecranul. Viața ta va deveni puțin mai convenabilă și mai ușoară.
- Deblocare facială – Ai mănuși sau degete murdare? Uită-te doar.
- Cititor de amprente – deblochează-ți telefonul instantaneu cu o singură atingere.
Caracteristici cheie
Telefon inteligent Redmi Note 7 este echipat cu un puternic procesor cu 8 nuclee Qualcomm Snapdragon 660 cu o frecvență de 4x 2,2 GHz și 4x 1,8 GHz, care este suportată 3 GB de RAM, ceea ce va oferi dispozitivului performanțe excelente. Atingeți 6,3" Full HD+ Ecranul are o rezoluție de 2340 x 1080 pixeli. Este disponibil pentru sistem și date. 32 GB memorie internă, pe care îl puteți extinde folosind carduri microSD. Puteți captura imagini folosind o cameră duală spate cu senzori de 48 + 5 Mpx și o diafragmă principală a obiectivului de f/1.8. Camera frontală pentru selfie-uri are o rezoluție de 13 Mpx. Există, de asemenea, Bluetooth 5.0, WiFi ac și tehnologie GPS/Glonass/BDS. Conectivitatea mobilă acceptă 2G, 3G și cele mai moderne rețele. LTEEchipamentul senzor include: senzor de proximitate, giroscop, senzor de accelerație, busolă electronică, senzor de lumină ambientală, senzor de amprentă. La conectorul USB Tip-C și mufă de 3,5 mm. Dispozitivul este alimentat de o baterie cu o capacitate de 4000mAh cu suport Qualcomm Quick Charge. Sistemul de operare este preinstalat Android cu interfață utilizator MIUI.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Xiaomi Redmi Note |
|---|---|
| Garanţie: | 1 an |
| ? Hmotnost: | 186 g |
| Počet SIM: | 2 |
| Operační systém: | Android |
| Verze operačního systému: | Google Android 9.0 Pie |
| Procesor: | Qualcomm Snapdragon 660 |
| AnTuTu benchmark: | 166 147 |
| Procesor - počet jader: | osmijádrový |
| Procesor - frekvence: | 2.2 GHz |
| RAM: | 3 GB |
| Úložiště: | 32 GB |
| Rozšíření úložiště: | MicroSD |
| Rozšíření úložiště - maximální kapacita: | 256 GB |
| Displej - velikost (palec): | 6.3" |
| Displej - rozlišení: | Full HD+ |
| Jemnost displeje: | 409 ppi |
| Displej - technologie: | IPS LCD |
| Nabíjecí konektor: | USB-C |
| Audio jack: | 3,5 mm |
| Podpora sítí: | LTE |
| Wi-Fi: | 802.11ac |
| Bluetooth: | 5.0 |
| GPS: | ANO |
| NFC: | NE |
| Zvýšená odolnost: | IP53 |
| Otisk Prstu: | Na těle |
| Rozpoznání obličeje: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - rozlišení: | 48 Mpx |
| Hlavní fotoaparát - blesk: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - automatické ostření: | ANO |
| Hlavní fotoaparát - video: | Full HD |
| Optická stabilizace obrazu: | NE |
| Rozlišení zadních Fotoaparátu: | Dual 48 Mpx + 5 Mpx |
| Selfie fotoaparát: | 13 Mpx |
| Baterie - kapacita: | 4 000 mAh |
| Max. výkon drátového nabíjení: | 18 W |
| Bezdrátové nabíjení: | NE |
